Kilka dni temu ta wiadomość zelektryzowała rowerowy świat. Otóż legenda freeride’u Darren Berrecloth rozstał się ze swoim długoletnim sponsorem, firmą Specialized, a teraz oficjalnie już dowiedzieliśmy się, że jego nowym sponsorem została niemiecka marka Canyon. Dzięki temu Canyon będzie miał naprawdę mocną ekipę i z pewnością będzie o nich głośno w przyszłym sezonie.

Darren Berrecloth:

Już podczas pierwszego spotkania z ekipą Canyon’a, poczułem że będę bardzo ciepło przyjęty do rodziny. Od tamtego momentu Canyon został moim pierwszym wyborem i ostatecznie zdecydowałem się dołączyć do ich zespołu. Wszyscy, których spotkałem byli wspaniali i bardzo kontaktowi. Teraz nadszedł czas, aby razem rozpocząć kilka dużych projektów i nie mogę się doczekać startu!

Canyon Welcomes Freeride Legend Darren Berrecloth

Flo Goral, Canyon Freeride Factory Team Manager:

Mamy wiele szczęścia, że Darren zdecydował się dołączyć do naszego zespołu i tym samym mamy kilka dużych nazwisk w ekipie. Wielu zawodników jest porównywanych do niego, ale to w zasadzie żywa legenda tego sportu. Mówisz freeride, myślisz Darren Berrecloth. Jest inspiracją dla wielu zawodników i riderów, a teraz my mamy szansę, aby pokazać jego doświadczenie i talent. Mamy sporo ciekawych pomysłów i nie mogę się doczekać aż je wspólnie zrealizujemy.

Debiut Darrena na rowerze Canyon’a już niedługo. Podczas nadchodzącej imprezy Red Bull Rampage zobaczymy go na rowerze Canyon Torque DHX 2015. Zapraszamy również do śledzenia fanpage’a zespołu na stronie: facebook.com/CanyonFactoryFreerideTeam.

O marce Canyon

Canyon został założony w 1985 roku jako Radsport Arnold, a nazwę Canyon Bicycles Gmbh przyjął w 2001 roku. Sprzedażą rowerów zajmują się od 1996 roku. Wszystko od projektowania, składania, aż po bezpośrednią sprzedaż, odbywa się w Koblencji w Niemczech. W 2015 roku po raz pierwszy do gamy rowerów Canyon dołączyły rowery fitness oraz miejskie. Canyon zatrudnia swoich inżynierów, ekspertów od materiałów, projektantów oraz kontrolerów jakości, aby upewnić się, że cały proces jest na najwyższym poziomie. W poprzednich latach Canyon został wielokrotnym zwycięzcą prestiżowych nagród, w tym German Design Award.