Chciałoby się napisać, że jeden z najgorzej trzymanych sekretów w końcu uzyskał potwierdzenie. Jednak sam Aaron do końca zwodził swoich fanów i nie dawał żadnych podpowiedzi, dla jakiego teamu będzie jeździć w obecnym sezonie. Jednak dzisiejszego dnia ucięto spekulacje wraz z ogłoszeniem nowego zespołu YT MOB.

Aaron Gwin w teamie YT MOB! Aaron Gwin w teamie YT MOB!
Aaron Gwin i Ángel Suárez

Marka YT Industries od początku swojego istnienia miała marzenie, by zaistnieć na trasach Pucharu Świata DH. Nie da się chyba lepiej zadebiutować niż poprzez zatrudnienie jednego z najlepszych zawodników świata, czyż nie? Do ekipy dołączył także młody hiszpański talent Ángel Suárez i wraz z Aaronem Gwin’em tworzyć będą ekipę YT MOB.

Aaron Gwin w teamie YT MOB!
Aaron Gwin

Postaci Aarona nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak kim jest Ángel Suárez? Jest to nadzieja hiszpańskiego DH, a w zeszłym sezonie dał się poznać po wyścigu w Lenzerheide, gdzie zajął miejsce w pierwszej dwudziestce. Ten 20-latek ma w swoim dorobku także bardzo udaną karierę motocross’ową, w którym wygrał Mistrzostwo Hiszpanii Juniorów.

Aaron Gwin w teamie YT MOB!
Ángel Suárez

Pozostaje tylko pytanie na jakim sprzęcie, Aaron i Ángel, będą się ścigać w Pucharze Świata DH? Obydwaj będą używać roweru opartego na kompletnie seryjnej ramie YT Tues CF Pro. YT zarzeka się, że nie będzie w nich żadnych customowych zmian geometrii czy konstrukcji zawieszenia, ponieważ rama idealnie pasuje obydwu zawodnikom. Jedyne różnice w stosunku do seryjnych rowerów będą w użytych komponentach – chwyty ODI, hamulce TRP oraz opony Onza. Reszta to w pełni seryjny rower.

Aaron Gwin w teamie YT MOB!

Plan startów zespołu obejmować będzie cały cykl Pucharu Świata DH oraz dwa wyścigi w USA (Mountain Creek Spring Classic oraz Mistrzostwa USA) i jeden w Hiszpanii (Mistrzostwa Hiszpanii).


Źródło: yt-industries.com