Sławek Łukasik jest w trakcie intensywnego okresu startów i podróży. Wraz z zespołem HIAG Data – NS Bikes Factory Racing przemierza kontynenty na kolejne zawody Pucharu Świata DH. Pomiędzy kolejnymi startami udało mi się zadać Sławkowi kilka pytań dotyczących jego sprzętu. O rowerach i innych bajerach w kilku słowach.

NS Bikes Fuzz 29er - Sławek Łukasik

43RIDE: Marzenia się spełniły, startujesz w najlepszych zawodach rowerowych i mierzysz się z najlepszymi tej planety. Jakie to uczucie stać tu gdzie jesteś dziś, gdzie wielu chciałoby być?

Sławek Łukasik: Nie jest tak kolorowo jakby się mogło wydawać. Apetyt na więcej stale rośnie, a w tym momencie już trzeba włożyć bardzo dużo wysiłku i pracy żeby iść do przodu. Niemniej bardzo się cieszę z tego, co udało mi się do tej pory osiągnąć i spełnić swoje cele i marzenia.

NS Bikes Fuzz 29er - Sławek Łukasik

Udział w zawodach najwyższej rangi wymaga odpowiedniego zaplecza. Jak to wygląda u Was?

W tym roku jest bardzo profesjonalnie. Podczas Pucharów Świata DH mamy do dyspozycji niemal wszystko czego nam w danej chwili potrzeba. Wsparcie mechaników i całego zespołu jest dla mnie bardzo dużym ułatwieniem i dzięki temu mogę się skupić na treningach i trasie.

NS Bikes Fuzz 29er - Sławek Łukasik
 Chciałem zapytać Ciebie o rower. Pewnie wielu kibiców myśli, że skoro zawodnik jest sponsorowany, to musi jeździć na takim rowerze jaki mu wydadzą. Aktualnie jeździcie na rowerach NS Bikes Fuzz 29er. Jak to wygląda z tymi wyborami?

Po pierwszych testach rowerów na kołach 29″ wszyscy zawodnicy stwierdzili, że jest bardzo dobrze. Kontrola nad rowerem na ciężkich kamienistych sekcjach czy stabilność na szybkich odcinkach jest znacznie lepsza. Również przyczepność w zakrętach i przy hamowaniu jest bardzo odczuwalna na plus, więc nie mieliśmy zbyt wielu powodów, aby nie iść w stronę dużych kół.

NS Bikes Fuzz 29er - Sławek Łukasik

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o swoim rowerze?

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby rower dopasować do swojego stylu jazdy. W tym roku jestem bardzo zadowolony z konfiguracji części, wszystko jest z najwyższej półki i chyba lepiej być nie może. Rower zbudowany jest na ramie NS Bikes Fuzz 29″ z kołami Crankbrothers Opium 3 i oponami od Maxxisa. Za amortyzację odpowiadają produkty Foxa, a za zatrzymanie hamulce Formula Cura.

NS Bikes Fuzz 29er - Sławek Łukasik

Dziękuję za chwilę, którą znalazłeś dla Nas. Czego mamy życzyć Sławkowi?

Połamania kół ;) Dzięki wielkie!

Sławku, niech się „spełni” Twe życzenie! Dziękuję za rozmowę!

NS Bikes Fuzz 29er - Sławek Łukasik

Poczynania Sławka oraz jego zespołu możecie śledzić na bieżąco na facebook.com/lukasik.slawek lub na stronie nsbikes.racing.

Zdjęcia: Jacek Kaczmarczyk facebook.com/JacekSlonikPhotography