W sezonie 2019, do ekipy Diverse Extreme Team, dołącza najbardziej rozpoznawalny i utytułowany zawodnik Freestyle MTB w Polsce, plasujący się w światowej czołówce tej widowiskowej dyscypliny – Szymon Godziek!

Szymon Godziek / zdjęcie: Diverse / XREPO

Szymon spróbował swoich sił w dirt jumpingu za namową młodszego brata. Wspólne oglądanie rowerowych filmów prosto z USA rozbudziło w nich zainteresowanie rowerowym freestylem oraz chęć rozwoju. Od tej pory każdą wolną chwilę, bez względu na pogodę, spędzali na rowerze, a z czasem nowe hobby zmieniło się w największą pasję i sposób na życie.

Szymon Godziek / zdjęcie: Diverse / XREPO

Obecnie Godziek jest jednym z topowych, rowerowych zawodników świata. Na swoim koncie ma wysokie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB World Tour z 2017 roku oraz udział w prestiżowych zawodach Red Bull Rampage. Na uwagę zasługują także jego legendarne już wyczyny – w 2014 r. skupił na sobie wzrok wszystkich pasjonatów rowerowego freestyle’u. To właśnie wtedy, jako pierwszy na świecie, wykonał na rowerze MTB widowiskowego Backflipa Tsunami.

W sezonie 2019 Szymon jak zwykle mierzy wysoko – w planach ma udział we wszystkich większych zawodach typu slopestyle/dirt mtb należących do serii FMB World Tour jak Crankwrox w Innsbrucku czy Cranckworx w Whistler. Zaś pod koniec roku ponownie będziemy mogli mu kibicować podczas Red Bull Rampage, w którym wywalczył pewny udział swoim zeszłorocznym przejazdem.

Szymon Godziek, Red Bull Rampage 2018 / zdjęcie: Bartek Woliński

W najbliższym czasie odbędzie się bardzo ciekawa fotosesja z Szymonem, której efekty będziecie mogli znaleźć na profilu Diverse Extreme Team na Instagramie.

Śledźcie poczynania Szymona na:

O Diverse Extreme Team

Diverse Extreme Team to projekt marki odzieżowej Diverse. Team DEXT skupia topowych zawodników sportów ekstremalnych oraz freestylowych naszego kraju. To także marka, która od lat wspiera wiele wydarzeń sportowych w Polsce.

Oficjalna strona:
diverseextremeteam.com
Media:
instagram