Force Team Enduro Bielsko to drużyna powstała z inicjatywy Sebastiana Ogonowskiego, który od dawna miał w planach stworzenie swojego wymarzonego zespołu. „Teamu”, który mógłby brać udział w zawodach enduro czy downhill i promować swoje miasto, które bardzo szybko rozwija się w tym kierunku. Bielsko-Biała jest chyba najlepszym miastem w Polsce, które jest położone w miejscu, gdzie otoczone jest górami, z których startują trasy enduro. Obecnie są to Kozia Góra, Szyndzielnia, Magurka, a od niedawna dołączył również sąsiedni Szczyrk. W okolicy mamy także Górę Żar, gdzie też jest kilka tras enduro i downhill oraz są tam organizowane zawody na bardzo wysokim poziomie.

Force Team Enduro Bielsko-Biała

Nasz team już rozpoczął przygotowania do sezonu 2020 oraz określa kilka założeń startów w zawodach Enduro MTB Series, Joy Ride Festiwal Kluszkowce, Heat Games, EWS Qualifier czy Local Series of Downhill. Nasz team zasila obecnie czterech zawodników:

  • Masters – Sebastian Ogonowski
  • Elita mężczyzn – Marcin Maziarz
  • Elita mężczyzn – Piotr Bartoszek
  • Junior – Dominik Bartoszek

W tym sezonie w Bielsku-Białej odbędzie się jedna z rund Enduro World Series Qualifier organizowana przez Enduro Trails Bielsko Biała. Jest to impreza na światowym poziomie, w której oczywiście będziemy brać udział. Jako team rowerowy mamy w planach organizować wycieczki czy szkolenia dla miłośników dwóch kółek. Kto wie, może nasze grono zawodników niedługo się powiększy? Mamy nadzieję, że będziecie nam kibicować i wspólnie z nami jeździć!

Kilka słów o Nas:

Sebastian Ogonowski, lat 44 – To facet adrenalina. Od początku w jego życiu główną rolę gra sport. Po 10 latach w motocrossie przesiadł się na rower enduro i od razu obrał za kierunek wszelkie zawody. Cały zeszły sezon startował w zawodach cyklu Enduro MTB Series i to z całkiem niezłym wynikiem deptając czołówce po piętach. Startuje również w zawodach Local Series of Downhill, gdzie można sporo się nauczyć od tamtejszych chłopaków. Założył w tym sezonie swój Team Force Enduro Bielsko-Biała i już w kwietniu wyruszają na pierwsze zawody LSD do Kasiny. Mieszka w miejscu, w którym chciałby mieszkać niejeden miłośnik jazdy grawitacyjnej, z każdej strony są góry i ścieżki enduro. Kozia Góra i Magurka Wilkowicka to miejsca gdzie zjeżdżają się ludzie z całej Polski, gdzie zapraszamy wszystkich do wspólnych jazd.

Sebastian Ogonowski / zdjęcie: Pytlarczyk Foto

Piotr Bartoszek, lat 36 – Swoją zajawkę rowerową zaczął 5 lat temu, jeżdżąc sobie z Dominikiem po bielskich trasach. Różne miewał początki, były kontuzje i upadki, ale to twardy gość, a takich w enduro potrzeba. Po zmianie roweru na typowe profesjonalne enduro czuł się coraz pewniej na trasach, zaczął nabierać dobrej prędkości i techniki, dlatego zapadła decyzja, aby sezon 2020 poświęcić na starty w zawodach i szkoleniach. Razem z Force Team Enduro Bielsko-Biała będzie brał udział z zawodach Enduro i Local Series of Dowbhill.

Piotr Bartoszek

Dominik Bartoszek, lat 14 – Jego przygoda z rowerem zaczęła się pięć lat temu jeżdżąc koło domu, czyli wokół Koziej Góry. To chyba najlepsze hobby jakie można sobie znaleźć mieszkając tak blisko centrum enduro. Dobry wiek żeby zacząć jeździć i trenować po trasach Enduro Trails. Zapowiada się na dobrego zawodnika, jest bardzo ambitny i odważny, nieraz jeżdżąc razem trzyma się koła tuż za szybkimi riderami. Jeżdżąc na rowerze enduro świetnie sobie radzi na trasach zjazdowych i coraz lepiej jeździ technicznie. Po kilku wyjazdach na Górę Żar czy Stożek, okazało się, że w tym sezonie będzie startował głównie w zawodach zjazdowych takich jak Local Series of Downhill czy Pucharu Polski DH, reprezentując Force Team Enduro Bielsko-Biała.

Dominik Bartoszek / zdjęcie: Pytlarczyk Foto

Marcin Maziarz, lat 30 – Jego rowerowa przygoda zaczęła się w 2017 roku. Zainspirowany rowerowymi filmami czołowych zawodników, kupił swój pierwszy rower, chcąc jeździć jak Oni. Już po niedługim czasie zajawka stała się jego pasją, a po pierwszym sezonie postanowił sprawdzić swoje umiejętności, biorąc udział w zawodach enduro. Pierwszymi zawodami, w których wziął udział były zawody organizowane przez ekipę Enduro Trails w 2018 roku, gdzie dowiedział się, że samo ukończenie zawodów już jest dużym wyzwaniem. Następne zawody to cała seria Enduro MTB Series, gdzie nabył kolejne doświadczenie zawodnicze. W sezonie 2019 wystartował tylko w Rabce Zdrój na Enduro MTB Series, natomiast resztę sezonu poświęcił na szlifowanie umiejętności oraz eksplorację „dzikich” tras w okolicach Bielska-Białej. Jeżeli chodzi o rok 2020, to plany są ambitne, ale tą historię będziemy dopiero tworzyć razem z Force Team Enduro Bielsko-Biała.

Marcin Maziarz

Śledźcie nasze poczynania na facebook.com/forceteambielsko!