To będzie już czternasta edycja festiwalu iXS Dirt Masters w Winterbergu. Można śmiało powiedzieć, że to jeden z klasyków wiosny kolarstwa górskiego, a dla większości rowerzystów jest to jeden z najważniejszych eventów, od których zaczyna się sezon. W 2020 roku największy festiwal grawitacyjny w Europie odbędzie się w niemieckim Winterbergu w dniach 21-24 maja 18-20 września (impreza przeniesiona z powodu pandemii koronawirusa) i przemieni lokalny Bike Park Winterberg w spektakularne centrum kolarstwa górskiego na starym kontynencie. Kibice i zawodnicy będą mogli doświadczyć tu mnóstwa emocji, zapierającej dech w piersiach akcji, zaciętych pojedynków, mogą spotkać swoich idoli oraz spędzić czas dobrze się bawiąc z przyjaciółmi.

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Podobnie jak w ubiegłych latach Bike Park Winterberg spodziewa się ponad 1800 uczestniczących zawodników z całego świata oraz 40000 kibiciów, którzy będą ich dopingować.

Obecny sezon rowerowy wciąż jest w hibernacji, ale przygotowania do festiwalu iXS Dirt Masters 2020 idą pełna parą. 14-ta edycja skupi się na klasycznych imprezach takich jak iXS Downhill Cup, Specialized Rookies Cup czy Kenda Enduro One Series. Nie można zapominać również o Continental Slopestyle czy Bike Mailorder 4X Rumble.

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Kai Brake

Jak zwykle przed każdym sezonem lokalni szejperzy będą ostro działać by trasy w Bike Parku były w jak najlepszej kondycji. W ubiegłym roku największej przemiany doczekała się trasa 4X.

Bezpośrednio po ubiegłorocznym festiwalu iXS Dirt Masters, nasz główny budowniczy Joscha Forstreuter ze swoją ekipą zabrał się za trasę 4X i zamienił ją w kompletnie nowy jump line, który wyszedł naprawdę kozacko.

– Nico Brinkmann, Bikepark Winterberg

Redaktor Tomasz na nowej trasie latał tak:

Nowa trasa została od razu sprawdzona przez Scott’a Beaumont’a, głównego organizatora 4X ProTour, serii która w Winterbergu zorganizuje swoją drugą rundę, czyli Bike Mailorder 4X Rumble.

Wydaje mi się, że to będzie najlepszy wyścig 4X w historii Winterbergu!

– Scott Beaumont, 4X Pro Tour
Redaktor Tomasz podczas zeszłorocznej wizyty w Bike Parku Winterberg.

Po roku przerwy w trakcie nadchodzącego festiwalu najlepsi fourcross’owcy powrócą do Winterbergu i ponownie powalczą o jak najlepszy wynik. Oprócz tego podczas festiwalu będzie można skorzystać z warsztatów organizowanych wspólnie z Ride First Bike School, którzy pomagają początkującym wsiąknąć w kolarstwo górskie.

Naprawdę podobają mi się warsztaty techniki podczas festiwalu iXS Dirt Masters. Tutejsza atmosfera jest niesamowita, ludzie są wspaniali, a ja mogę przekazać swoje doświadczenie innym. Dodatkowo mogą oni wsiąść od razu na rowery i wypróbować nową wiedzę na trasach. Jesteśmy też częścią festiwalu od 2006 roku i z roku na rok jestem coraz bardziej podeskcytowany!

– Marc Brodesser, Ride First Fahrtechnikkurse
iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Szczegóły i harmonogram festiwalu można znaleźć na świeżo przebudowanej stronie dirtmasters-festival.de.

Najważniejsze imprezy festiwalu iXS Dirt Masters: 

Oprócz imprez i wyścigów rowerowych można będzie odwiedzić strefę Expo, w której będzie można zapoznać się z nowinkami na nadchodzący sezon. Wśród wystawców znajdują się takie marki jak Lapierre, Scott czy Radon.

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Felix Hens

Ekipa Bike Park Winterberg zrobi wszystko co w ich mocy, aby impreza przebiegła sprawnie i każdy był zadowolony. Jest to już kolejny festiwal w tym miejscu i każdy jest mile widziany, stary czy młody, początkujący czy zaawansowany.

Więcej informacji o festiwalu iXS Dirt Masters, Bike Parku Winterberg czy regionie Winterberg można znaleźć na stronach:

Instagram:

Facebook:

O Bike Parku Winterberg

Bike Park Winterberg to najbardziej wszechstronne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego w Niemczech. W skład bike parku wchodzi aż 11 tras o łącznej długości 12 kilometrów i różnym stopniu trudności. Wśród tras znajdują się strefa dla początkujących, flow trail, pump track, slopestyle czy trasa zjazdowa znana z serii iXS Downhill Cup. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu, szkółka rowerowa, myjka oraz dwa wyciągi.

Oficjalna strona:
bikepark-winterberg.de
Media:
facebook, instagram