Każdy kto lubi jeździć na rowerze w okresie jesienno-zimowym wie, że najtrudniej zapewnić komfort stopom. Wiele alternatyw sprawdza się do pewnego momentu… Najlepszym rozwiązaniem jest jednak specjalnie zaprojektowany but na takie właśnie trudne i zmienne warunki atmosferyczne. Wodoodporny, z izolacją termiczną, but Shimano MW7 jest idealnym kandydatem do wielogodzinnej jazdy w te ciemne, zimne i mokre dni. Poniżej prześledzimy szczegółowo konstrukcję butów Shimano MW7.

Buty na jesienno-zimową aurę – Shimano MW7.

Dane techniczne butów Shimano MW7:

  • Wodoszczelna, izolowana wyściółka GORE-TEX.
  • Konstrukcja ze zintegrowaną osłoną linek BOA i wysoką osłoną ściągacza.
  • Pokrętło Boa® L6 do szybkiej i precyzyjnej regulacji.
  • Wkładka z wyściółką polarową zapewniająca lepszą izolację i utrzymywanie ciepła.
  • Gumowa podeszwa MICHELIN® o podwójnej gęstości zapewnia doskonałą przyczepność, charakteryzuje się wysoką trwałością, stabilnością i właściwościami antypoślizgowymi.
  • Skrętna środkowa część podeszwy „TORBAL” umożliwia naturalny ruch rowerzysty podczas zjazdów.
  • Kompatybilne z systemem Shimano SPD.
  • Rozmiary: 38–48
Osłona na podbiciu stopy linek systemu BOA jest zintegrowana z wysoką nogawką kostki.
Dzięki systemowi wiązania buta BOA mamy precyzyjne i lekkie rozwiązanie sznurowania.

W Shimano zauważono, że agresywna jazda po szlakach i wyścigi wiążą się z koniecznością dobrania właściwego połączenia ochrony, stabilności, i co zaskakujące — elastyczności na szczególnie wymagających fragmentach trasy. Na podstawie doświadczeń opracowano TORBAL (równowaga skrętna), który zwiększa równowagę i kontrolę nad rowerem, umożliwiając ruch boczny pięty, a jednocześnie optymalizuje wydajność pedałowania na styku powierzchni podeszwy i bloku.

– Shimano
Firmy SHIMANO i MICHELIN® wspólnie opracowały nową podeszwę wykonaną z gumy o podwójnej gęstości oraz o optymalnym rozmieszczeniu bieżnika podeszwy, która zapewnia lepszą przyczepność, nie pogarszając wydajności pedałowania.
Gore-Tex opiera się na wprasowanej w tkaninę półprzepuszczalnej membranie, wykonanej z porowatego teflonu.
Wewnętrzny but wykonany w całości z materiału Gore-Tex, uzupełniony wkładką polarową, zapewnia duży komfort termiczny.
System sznurowania z pokrętłem BOA to lekkie i precyzyjne dopasowanie obuwia do stopy.
Bieżnik na krawędziach zewnętrznych zaprojektowany do zapewnienia najlepszej przyczepności na różnych rodzajach terenu.
Buty Shimano NW7 dedykowane są do szeroko rozumianego MTB, przełaju czy jazdy off-road.

Zapoznaliście się z butami Shimano MW7, do których wkręcę szybko bloki i sprawdzę jak dobrze sprawują się podczas jazdy. Dotychczas stosowałem alternatywne rozwiązania (osłony butów, skarpetki wodoodporne), z których nie byłem do końca zadowolony. Parametry techniczne butów Shimano MW7 zapewniają, że ta zima i wiosna będzie wyjątkowo komfortowa dla mnie. Teraz szybko w teren i test, wyniki ASAP!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube