Stare powiedzenie mówi, że „wszystko co dobre kiedyś się kończy”. Dobre czasy pozostają jednak w pamięci na zawsze! Marka YT Industries ma wiele takich wspaniałych wspomnień związanych z Vali Höll, Cameronem Zinkiem czy Adolfem Silvą. Wygraliśmy razem Mistrzostwa Świata DH, robiliśmy backflipy podczas Red Bull Rampage czy podwójne fikołki na rowerze eMTB. Niestety, dziś nasza przygoda dobiega końca i Vali, Cam oraz Adolf opuszczają rodzinę YT Industries.

Prawdziwy młody talent

Prawie siedem lat temu YT potwierdziło podpisanie kontraktu z obecną dwudziestolatką. Tytuł prasowej informacji brzmiał: „YT podpisuje kontrakt z Mistrzynią Świata DH 2022”. Jednak czy ktoś się mógł spodziewać tego, że ten sen spełni się cztery lata wcześniej? Młoda zawodniczka z austriackiego Saalbach, Valentina Höll, przebojem wdarła się na światową scenę kolarstwa zjazdowego. Naszym celem było wspieranie tego młodego talentu na początku profesjonalnej kariery i z dumą możemy powiedzieć, że nam się to udało.

Valentina Höll / zdjęcie: Dan Hearn

W ciągu tych siedmiu lat spędzonych z rodziną YT Industries, Valentina dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Świata DH Juniorek (2018 i 2019), a my z dumą oglądaliśmy jej ogromne postępy w karierze. W 2020 roku po raz pierwszy wystartowała w seniorskiej kategorii, a sezon 2021 zapowiada się jako kolejny wielki krok w jej niesamowitej karierze.

Ostatnie lata były wspaniałe. Dzięki YT i SRAM TLD mogłam postawić swoje pierwsze kroki w Pucharze Świata DH i było to wspaniałe doświadczenie. Najlepsze moje wspomnienie razem to osiągnięcie perfekcyjnego sezonu. Gdy patrzę w przeszłość, to tylko się uśmiecham, ponieważ jestem dumna z tego co osiągnęliśmy jako zespół. Atmosfera była wspaniała i miałam wiele swobody nie tylko jako zawodniczka, ale również jako człowiek.

– Valentina Höll, Mistrzyni Świata DH Juniorek 2018 i 2019
Valentina Höll / zdjęcie: Dan Hearn

Wciąż wydaje mi się, że spotkałem Vali wczoraj po raz pierwszy. Miała 11 lat i była szybsza na rowerze od wielu chłopców w jej wieku. Od razu wiedziałem, że musimy ją wesprzeć, ponieważ idealnie wpisywała się w naszą ideę wspierania młodych talentów. Jestem dumny z tego, że mogliśmy ją wspierać i z tego co razem osiągnęliśmy. Powodzenia, jesteś najlepsza!

– Markus Flossmann, założyciel YT Industries
Cam Zink / zdjęcie: Ale di Lullo

Legenda Rampage

Cam Zink jeździł na rowerach YT od 2014 roku. Jego Tues spędził prawdopodobnie więcej czasu na pustyni w Utah niż jakikolwiek inny rower. Mogliśmy mu towarzyszyć podczas sześciu imprez Red Bull Rampage, a niestety szczęśliwa siódemka została odwołana w 2020 roku… W tym czasie mogliśmy zobaczyć takie wspaniałe rzeczy jak 360-ka ze ogromnego Oakley Stepdowna w 2014 roku czy backflip na ponad 30-metrowej hopie.

Cam Zink / zdjęcie: Ale di Lullo

Gdy sprawy nie układały się tak jak powinny, zawsze mogliśmy liczyć na wielki powrót Camerona. Jak w 2017 roku, gdy wrócił do jazdy po ogromnej glebie rok wcześniej i zajął drugie miejsce. Kiedyś powiedział: „Jeśli masz możliwość jazdy dla YT Industries, to dlaczego nie skorzystać? Świetne rowery i jedyna rowerowa firma, w której pracują tak pozytywnie zakręceni ludzie”. Razem pokonaliśmy wiele problemów i przebyliśmy długą drogę, a do tego mamy mnóstwo wspaniałych wspomnień.

Adolf Silva / zdjęcie: Ale di Lullo

Go big or go home

Adolf Silva to jeden z tych zawodników, którzy jeżdżą wedle zasady „go big or go home”. Nasz wspólny czas był szalony! 23-letni Hiszpan znany jest z tego, że co jakiś czas szokuje rowerowy internet kolejnymi niesamowitymi sztuczkami na ogromnych hopach. Jako pierwszy na świecie wykonał Cali Roll na dużym rowerze, a także pokazał, że rowery eMTB również mogą być maszynami do trików. W 2019 roku na naszym Decoy’u wykonał podwójnego backflipa…

Adolf Silva / zdjęcie: Ale di Lullo

Dziękujemy Wam za wspaniałe czasy, na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

O marce YT Industries

W 2008 roku Dyrektor Generalny Markus Flossmann stworzył markę YT z założeniem dostarczania klientom rowerów gotowych do wyścigów oraz dostępnych w dobrych cenach maszyn dirtowych i slopestyle dla wschodzących gwiazd. Po ponad dziesięciu latach na rynku gama rowerów rozrosła się i w jej skład wchodzą najwyższej klasy rowery downhill’owe, freeride’owe, enduro, trail czy dirt jump. Sekretem sukcesu jest wysoka jakość, rozsądne ceny oraz sprzedaż bezpośrednia, która eliminuje koszty pośredników. Rowery YT Industries dostępne są w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Płd, Nowej Zelandii, Australii, Azji i Afryce.

Officjalna strona:
yt-industries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube