Graham „Aggy” Agassiz to prawdziwa legenda w świecie rowerowego freeride’u. To ucieleśnienie nieustraszonego rowerzysty, który żyje według własnych zasad, posiada unikalny styl i lata największe rzeczy na świecie. Kanadyjczyk pochodzący z Kamloops właśnie podpisał nowy kontrakt z YT Industries i przywitał się z nową rodziną w jedyny znany sobie sposób.

Agassiz dorastał w najlepszym możliwym miejscu do uprawiania kolarstwa górskiego na świecie. Jednak dopiero jeden z segmentów filmu New World Disorder pokierował go w kierunku freeride’u, a do tej pory jego doświadczenia kierowały się w kierunku BMXów czy Motocrossu.

Zdjęcia: Damon Berryman

Wydaje mi się, że to New World Disorder 5 sprawił, że coś u mnie zaskoczyło. Rose Hill to było moje miejsce do nauki MTB i po prostu dużo tam jeździłem, odkrywając ciągle to nowe rzeczy. Miałem to szczęście, że mogłem podpatrywać takie sławy jak John Cowan, Robbie Bourdon czy Thomas Vanderham.

Jeżdżę na rowerze, bo to moja ucieczka od codziennego życia, sprawia mi to przyjemność i żyję wtedy chwilą. Ciężko to opisać dokładniej, ale to swoista terapia. Trudno mi też powiedzieć jakie były moje najlepsze linie, bo jestem dumny z wielu osiągnięć.

– Graham Agassiz
YT Capra / zdjęcie: Damon Berryman

Nasze korzenie to grawitacja i freeride, więc Capra była dla Aggy’ego idealnym wyborem. Jesteśmy dumni z faktu, że rodzina YT powiększyła się o taką osobowość i nie możemy doczekać się kolejnych produkcji z udziałem Grahama.

– Markus Flossmann, założyciel YT Industries

O marce YT Industries

W 2008 roku Dyrektor Generalny Markus Flossmann stworzył markę YT z założeniem dostarczania klientom rowerów gotowych do wyścigów oraz dostępnych w dobrych cenach maszyn dirtowych i slopestyle dla wschodzących gwiazd. Po ponad dziesięciu latach na rynku gama rowerów rozrosła się i w jej skład wchodzą najwyższej klasy rowery downhill’owe, freeride’owe, enduro, trail czy dirt jump. Sekretem sukcesu jest wysoka jakość, rozsądne ceny oraz sprzedaż bezpośrednia, która eliminuje koszty pośredników. Rowery YT Industries dostępne są w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Płd, Nowej Zelandii, Australii, Azji i Afryce.

Officjalna strona:
yt-industries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube