Spostrzegawcze oczy, które obserwują przygotowania do freeride’owej imprezy w Meksyku, mogły zauważyć, że Erik Fedko jeździ podczas Freeride Fiesta na nowej maszynie. Tym samym YT Industries z dumą ogłasza, że rozpoczęliśmy współpracę z jednym z najlepszych freeride’erów na świecie.

Marka YT Industries rozpoczyna rok od dużych wiadomości: Erik Fedko dołącza do ekipy. Niemiecki zawodnik slopestyle to prawdziwa maszyna do trików, a rowery z których będzie korzystał to modele Dirt Love czy TUES. Impreza w Meksyku jest idealnym miejscem, aby zakomunikować nową współpracę, a zawodnicy na miejscu po prostu robią to co potrafią najlepiej. Tym samym Erik dołączył do zespołu, w którym znajdują się tacy zawodnicy jak Bienvenido Aguado Alba, Dylan Stark, Ethan Nell czy Anthony Napolitan.

Zdjęcie: Isac Paddock

Wciąż pamiętam, że mój pierwszy rower do dirtu to był właśnie rower YT i bardzo go chciałem jako dzieciak. Wtedy wszyscy o nich mówili. Wydaje mi się, że mam kilka pomysłów jak rozwinąć model Dirt Love, ale obecnie jestem zauroczony Caprą. Spędzę na niej trochę czasu podczas mojego tripa z Meksyku do Kalifornii, gdzie będziemy nagrywać trochę materiałów. Cieszę się z nowej współpracy i nie mogę doczekać się co przyniesie nowy sezon.

– Erik Fedko
Zdjęcie: Isac Paddock

Od motocrossu do sukcesu w Crankworxie

Erik Fedko jeździ na rowerze od 2006 roku i wciągnął się do tego sportu dzięki ojcu, który wcześniej zaraził go motocrossem.

Tata sprezentował mi pierwszy motocykl w wieku 8 lat i odkąd pamiętam chciałem już tylko skakać wyżej, jeździć szybciej i agresywniej. Gdy nie jeździłem na motorze, to latałem na BMXie.

– Erik Fedko

Po złamaniu kości udowej podczas wypadku na moto, Erik przerzucił się już tylko na rowery i w 2017 roku zdobył dziką kartę na jedne z największych zawodów slopestyle na świecie – Red Bull District Ride. Zajął tam 5-te miejsce i jego kariera wystartowała. Następnie zdobył wiele podiów podczas imprez Crankworx, a w wieku 23 lat ukończył sezon Mistrzostw Świata FMBA Crankworx Slopestyle na trzecim miejscu.

Pierwszy rower w ofercie YT to była dirtówka i jestem zaszczycony faktem, że Erik Fedko będzie dla nas jeździł. To swoisty powrót do korzeni marki.

– Markus Flossmann, Założyciel i CVO YT Industries
Zdjęcie: Isac Paddock

DNA YT: dirt, freeride i młode talenty

Historia marki YT Industries rozpoczęła się w 2008 roku od stalowej ramy do dirtu. Rower zbudowany na niej błyskawicznie wygrał nagrodę niemieckiego magazynu Freeride, a Markus Flossmann z ekipą rozpoczął intensywny rozwój marki. Od samego początku firma skupiona jest na rozwoju rowerów do grawitacji i wielokrotnie była nagradzana za takie modele jak Tues czy Capra.

W międzyczasie do oferty dołączyły rowery eMTB (Decoy), all mountain (Jeffsy) czy trail (IZZO). Wszystkie są interpretacją dobrej zabawy na rowerze i trzymają się swoich kategorii. Z marką YT współpracowało wielu świetnych zawodników, a obecnie wracamy do korzeni dzięki podpisaniu kontraktu z gwiazdą dirtu i slopestyle’u, Erikiem Fedko.

Cieszę się, że do ekipy dołączył kolejny młody talent. Erik jest niesamowitym gościem, który ma wspaniały styl i kilka sukcesów na koncie. W 100% spełnia on definicję młodego talentu, który pokazał podczas światowych zawodów slopestyle i nie mogę doczekać się co pokaże w nowym sezonie.

– Jan-Philipp Becker, Dyrektor działu marketingu sportowego i współprac
Zdjęcie: Isac Paddock

Śledźcie poczynania Erika na:

O marce YT Industries

W 2008 roku Dyrektor Generalny Markus Flossmann stworzył markę YT z założeniem dostarczania klientom rowerów gotowych do wyścigów oraz dostępnych w dobrych cenach maszyn dirtowych i slopestyle dla wschodzących gwiazd. Po ponad dziesięciu latach na rynku gama rowerów rozrosła się i w jej skład wchodzą najwyższej klasy rowery downhill’owe, freeride’owe, enduro, trail czy dirt jump. Sekretem sukcesu jest wysoka jakość, rozsądne ceny oraz sprzedaż bezpośrednia, która eliminuje koszty pośredników. Rowery YT Industries dostępne są w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Płd, Nowej Zelandii, Australii, Azji i Afryce.

Officjalna strona:
yt-industries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube