Patrząc kilka sezonów wstecz kamera GoPro była mało rozpoznawalna i mieliśmy na jej temat mało informacji a jeszcze mniej było ludzi którzy byli w nią zaopatrzeni. Rozwijająca się technologia i coraz łatwiejszy dostęp do niej sprawił że  kamerę GoPro można spotkać teraz praktycznie wszędzie gdzie uprawia się sport ekstremalny i nie tylko .

GoPro na kasku

 Zestaw Gopro otrzymaliśmy od dystrybutora na Polskę firmy FREEWAY
Test kamerki trwał cały rok, od warunków gdzie kamera musiała pracować w temperaturze nawet – 20 aż po letni skwar. Pierwsze  spotkanie z kamerą i…  , od razu nasunęło się pytanie co z wyświetlaczem ? Czy ciężko  będzie ustawić kamerę ? Nie lubimy filmować  samych stóp lub nieba i innych części  nie związanych z głównym celem filmowania:).   Można dokupić osobno wyświetlacz LCD ale czy … Co najlepsze wyżej opisywana obawa nie potwierdza się ,  kamera posiada szeroki kąt widzenia więc  po chwili użytkowania i po pierwszych nagraniach jesteśmy w stanie ocenić co kamera uchwyci pod danym kątem ustawienia

Najlepszym testem będzie opinia naszych kolegów którzy używali/ katowali to urządzanie w różnych warunkach i miejscach.

Adam KFP ;

” Niewątpliwą zaletą GoPro jest masa przeróżnych mocowań umożliwiających zamontowanie kamery praktycznie wszędzie. Dużym plusem jest tez zewnętrzna wodoszczelna obudowa i to nie ze względu na wodoszczelność – konkurencja przecież tez jest wodoszczelna. Chodzi raczej o ochronę szkła obiektywu przed zarysowaniem,  szczególnie w przypadku gdy montuje sie kamerę dosyć nisko przy ziemi i jest narażona na uderzenia kamieni wylatujących spod kol. Niektórzy do minusów kamery zaliczają jej kształt, mnie osobiście on nigdy nie przeszkadzał. Kamera świetnie sobie radziła w górach z przejściami z jasnych części lasów do tych obszarów mniej oświetlonych, stabilizacja obrazu jest na dosyć wysokim poziomie jak na kamerę tej klasy. Kamera godna polecenia.”

GoPro pod rowerem

Adam UFIK;

„Gdy otrzymałem kamerę GoPro Hero HD od razu miałem milion pomysłów dotyczących jej zastosowania, z racji rozmiaru i wielu sposobów mocowania. Kamerkę możemy zamontować w każdym miejscu jakie wpadnie nam na myśl, dzięki temu możemy uzyskać oryginalne ujęcia.  Również jej uniwersalność jest zaskakująca, zaczynając od sportów ekstremalnych, wodnych, motorowych, kończąc na tenisie lub bilardzie, gdzie również była testowana. Dobrej jakości  przetwornik obrazu pozwala nam nagrywać nasze wyczyny w jakości Full HD, a przy montażu możemy wykonać „slowmo” przy 60 klatkach na sekundę. Bateria bez problemu wystarczy na zapełnienie dwóch kart 16GB a jest to wyniki dosyć imponujący, biorąc pod uwagę ilość otrzymanego materiału po takiej sesji nagrywania. Z niecierpliwością czekam na test nowej wersji czyli Hero 2  z jeszcze lepszą optyką oraz nowymi możliwościami osprzętu miedzy innymi nagrywaniem 120 klatek na sekundę.”

GoPro na klacie

Marek DENUS;

„ Wcześnie testowałem parę podobnych urządzeń, ale najbardziej jestem zadowolony właśnie z GoPro solidna obudowa która przede wszystkim jest wodoszczelna aż do 60 metrów ! Jest to bardzo dobry wynik i przede wszystkim dowodzi że obudowa chroni kamerę w 100 % w najgorszych warunkach przy złej pogodzie bądź pod wodą. Jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne kamery nie raz miałem sytuacje  ze osoba jeżdżąca uderzyła obudową w kierownicę lub inną cześć roweru , po krótkich oględzinach nic nie zostało uszkodzone ani obudowa ani kamera tak więc możemy rozkoszować się jazda nawet jeśli zdarzy się upadek kamera wytrzyma :)
Dźwięk – jeśli kamera znajduje się w obudowie oceniłbym na średniej jakości ale moim zdaniem nie o to chodzi. Głównym priorytetem jest tutaj obraz, a oferuję   rożne typy od jakości VGA aż po 1080P ( full HD ). Po wyjęciu kamery z obudowy oczywiście jakoś dźwięku  wzrasta to dobrej. Problemem dla nowego użytkownika może być korzystanie z menu i ustawienia trybu . Dodam że oprócz nagrywania filmu w opcji mamy tutaj także możliwość robienie zdjęć, i tutaj może pojawić się problem z obsługą menu , ale nasz polski dystrybutor przygotowany na taka sytuacje udostępnił pełna instrukcje obsługi kamery w internecie w formacie PDF . Całość produktu stanowi świetne narzędzie do zabawy i rejestrowania swoich i innych poczynań na rowerze i nartach – godny sprzęt ! „

GoPro zimowy FR

W momencie opisu testu tego urządzenie jest już dostępna wersja GoPro 2 z jeszcze lepszą optyką, równie dobrą odpornością na warunki zewnętrzne co może wróżyć jej sukces w 2012 !

dystrybutor: www.freeway.com.pl

 

kilka innych naszych ujęć : www.vimeo.com/23012214