Sezon minął i można śmiało napisać kilka słów na temat kasku URGE Endur-O-Matic przeznaczonego do szeroko pojętego ENDURO

Kask URGE  Endur-O-Matic to młodszy brat Down-O-Matic’a (kask Dirtowy). Cechuje go wzmocniona konstrukcja. Zapewnia lepszą ochronę od tradycyjnych kasków typu XC oraz wyróżnia się niesamowitym i niepowtarzalnym designem. Jest naprawdę wizualnie oryginalny :)

Kilka danych katalogowych:

  • konstrukcja In Mould
  • system wentylacji Venturi Effect
  • niełamiący daszek Flex System
  • 8 otworów wentylacyjnych
  • Gangsta Pad – anti sweat system
  • certyfikat CE1078
  • rozmiary S/M (54-57cm), L/XL (58-61cm)
  • waga – 280 g
  • Do każdego kasku dołączony jest pokrowiec, zestaw wkładek regulujących oraz zestaw naklejek Urge Bike.

Gangsta Pad – dodatkowa gąbka pochłaniająca pot i wychodząca poza obręb kasku, tak aby jednym ruchem palca móc wycisnąć nagromadzony tam nadmiar potu.

Praktyka:

Dopasowanie :

URGE Endur-O-Matic to kask którego system  mocowania zbliżony jest do kasku dirtowego, a nawet ff. Jeżeli dobierzemy odpowiedni rozmiar za dopasowanie odpowiadają wkładki za pomocą których musisz tak dopasować kask aby lezał idealnie. Ja używałem kask w rozmiarze L/XL i zmieściłem się w górnej granicy rozmiaru (58-61cm). Po dopasowaniu i ułożeniu kask leży idealnie.

Wentylacja:

Jak już pisałem na początku że nie jest to typowy kask XC. W enduro duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo,i tu Urge prawdopodobnie nie ma sobie równych. Wentylacja jest na dobrym poziomie, a tym którym może wydawać się za mała, URGE wyszedł na przeciw i na bazie kasku Endur-O-Matic stworzył nowy model z przeznaczeniem do all mountain o nazwie „all M” wentylowany jak kask XC . Należy wspomnieć że wentylację wspomaga Gangsta Pad – dodatkowa gąbka pochłaniająca pot i wychodząca poza obręb kasku, tak aby jednym ruchem palca móc wycisnąć nagromadzony tam nadmiar potu.

Bezpieczeństwo:

Kask URGE Endur-O-Matic zbudowany na bazie kasku dirtowego oferuje b.duza ochronę głowy. Tył głowy, boki  są bardzo dobrze chronione ! Zapomniałbym o daszku… jest chyba niezniszczalny ! Elastyczny materiał odkształca się i powraca do pierwotnego kształtu ! Zapewne znajdzie się „destruktor” który taki daszek połamie… ale w moim przypadku nie udało się !

Podsumowanie:

Urge zrobiło świetną robotę. B.dobrze wykonany kask, o oryginalnym wyglądzie (wiele dostępnych kolorów), dający duże bezpieczeństwo. Jeżeli dołożymy do tego wygodę mamy kompletny kask z przeznaczeniem do ENDURO !

Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu „endurakowi” taki kask / Zbig.

dystrybutor:  www.totalbikes.pl 

Fabien Barel ambasador marki URGE w krótkim filmie o  URGE Endur-O-Matic