Wyglądać idealnie, dobrze ubranym być, z idealnie dobranymi kolorami oraz dobrze skrojonymi ubraniami to juz nie tylko męska domena. Panie także chcą dobrze wyglądać i dobrze czuć się podczas jazdy na rowerze. Zadanie to ułatwia firma Alpinestars, przedstawiamy zestaw Stella Drop.

Szorty Stella Drop

DSC06163 DSC06165

Fason: Luźne szorty przed kolano. W przeciwieństwie do wielu szortów innych marek te są takie „w sam raz”. Nie za długie, nie za krótkie, nie są ani za luźne, ani za obcisłe. Jestem bardzo wybredna, a spełniają wszystkie moje oczekiwania. Cztery kieszenie z przodu, wywietrzniki i umiejętne połączenie różnych tkanin sprawiają, że robią wrażenie od pierwszego wejrzenia. W zestawie z szortami dostajemy też wewnętrzne „majtki” czyli krótkie szorty z elastycznego materiału z wszytą wkładką.

Kolor: Stonowany różowy (nie barbiowy, nie majtkowy, nie fuksja – kobiety zrozumieją ;) z elementami czarnymi. Majtki czarne z haftowanym białym logo.

Wygoda: Nie ma wygodniejszych szortów od Astarsów. Jeżdżę w nich non stop i już się martwię co będzie kiedy je „zajadę” na śmierć. I tu ogromny plus – jak na razie śladów użytkowania brak. Moim zdaniem jednak wewnętrzne majtki na dłuższych trasach (powyżej 50 km) czasem są lekko szorstkie w strategiczne miejsca, ale może to indywidualna sprawa.

Funkcjonalność: Spodnie mają wewnątrz mini zatrzaski którymi przypinamy wewnętrzne majtki. Oprócz tego są uszyte z różnych rodzajów tkanin – podstawowej różowej – wytrzymałej choć nie sztywnej. Czarnej – rozciągliwej i świetnie przepuszczającej powietrze. Do tego dochodzą jeszcze siatkowe wywietrzniki po bokach i z tyłu spodni. Ten kto wymyślał konstrukcje musiał być naprawdę ogarnięty, bo zrobił to mistrzowsko. Kieszenie pomieszczą wiele, w bocznych na zamek można spokojnie wozić telefon, klucze a nawet drugie śniadanie.

Plusem są też poprawione względem zeszłorocznego modelu boczne napisy – tym nie odklejają się już rogi w praniu. Nawet jak zostawicie je w wodzie na 2 dni – sprawdzone.

Minusy: Czasem gdzieś lubi puścić szew, trzeba sobie wtedy przeszyć.

Ocena: 9/10

Koszulka Stella Drop

DSC00349 DSC00355 DSC00362 DSC00366

Fason: Prosta, luźna koszulka w kolorze czarnym. Fason mimo pozornej prostoty składa się z wielu paneli uszytych z różnych tkanin dzięki czemu koszulka oddycha i dobrze się układa.

Kolor: Czarna z różowymi napisami, odblaski na rękawach.

 Wygoda: Koszulka idealna na wszystko :) Fason nie za obcisły, nie za luźny – podobnie jak szorty taki w sam raz. Świetnie odprowadza ciepło i pot, można śmiało zakładać ją nawet w największe upały. Dodatkowo bardzo szybko wysycha i nie straszne jej częste pranie.

Funkcjonalność: Dzięki patentowi z kilkoma tkaninami i specjalistycznie skrojonym panelom ta wydawałoby się prosta koszulka jest naprawdę mega wygodna.

Ma też swoje tajne gadżety: „szmatkę” do wycierania okularów przyszytą pod spodem po lewej stronie i malutką kieszonkę zapinaną na kryty zamek po prawej.

 Minusy: nie stwierdzono

Ocena: 10/10

Rękawiczki  Stella Aero Glove

DSC07485 DSC07489 DSC07490 DSC07494

 Fason: Rękawiczki z długimi palcami. Jest to model letni – z cienkiej tkaniny. Posiada wzmocnienia na kciukach, wewnętrzną stronę z irchy i nadlewane z silikonu paski na palcach. Dla lepszego dopasowania do dłoni wszyto po stronie wewnętrznej gumę.

Kolor: Szaro-czarny z elementami różowymi i białymi wstawkami pomiędzy palcami.

Wygoda: Lekkie i wygodne rękawiczki do jazdy na co dzień. Świetne na lato, bo nie jest w nich nadmiernie gorąco.

Funkcjonalność: Dobrze dopasowują się do dłoni, odprowadzają też ciepło. Na kciukach mają wszytą frotkę która można sobie wycierać różne płyny ;) Na palcu wskazującym i serdecznym z zewnątrz dodatkowe wzmocnienie, od wewnątrz silikonowe paski – zapewnia to dobry chwyt klamek i zmniejsza ryzyko zabicia się na zjeździe.

Minusy: Szybko poszedł jeden mały szew – z powodu lenistwa jeżdżę tak do dziś i w niczym to nie przeszkadza. Trochę przykrótkie palce dla długopalczastych.

Ocena: 7/10

test/tekst – ANIA  www.enduroriderz.pl

astars_test_drop

Dostępność odzieży alpinestars ;  43ride.com/producent/alpinestars

Dystrybutor:  www.frace.pl

Producent:  www.alpinestars.com

DSC07603 DSC08737