Szorty alpinestars DROP to topowy model z przeznaczeniem do Enduro. Wyposażone w szereg udogodnień, o ciekawym kroju i b.dobrym wykonaniu mogą stanowić ciekawą ofertę dla poszukujących odzieży na lato. Zapraszamy do zapoznania się zwynikiem testu.astars1drop

Fason: Luźne, świetnie skrojone, zdecydowanie letnie szorty z elastycznego materiału sięgające wysokości kolana, sprzedawane w zestawie z doczepianymi majtkami z wkładką antybakteryjną.

 astars2drop

Kolor: Szorty dostępne w kilku różnych wersjach kolorystycznych min: białe, czarne, zielone, czerwone, niebieskie. W wersji damskiej również czarne i fioletowe.

astrs3

Wygoda: W tym roku miałem okazję do testowania szortów różnych producentów odzieży kolarskiej, przyznać trzeba iż szorty Alpiestars’a okazały się jednymi z najwygodniejszych – być może nawet NAJ acz to kwestia względna zależna od preferencji. Tym niemniej personalne odczucie poziomu wygody nakazuje mi dać za ową wygodą solidną dychę (w skali 1do10). Elastyczny materiał w żaden sposób nie krępował ruchów, w trakcie jazdy ani w trakcie chodzenia. W trakcie gorącego dnia na chorwackich szlakach nie odczuwałem dyskomfortu termicznego, szorty zarówno jak majtki są niezwykle przewiewne. Bardzo wygodnym pomysłem było zastosowanie rozciągliwego materiału w wewnętrznych majtkach, w przeciwieństwie do większości wewnętrznych spodenek szytych z lycry Alpinestars postawił na delikatny materiał w formie siatki, to genialny wręcz pomysł na upalne wyjazdy.

3wojtek

Funkcjonalność: Wysoka. Dwie przednie kieszenie dla znudzonych dłoni oraz dwie mniejsze kieszenie na udach zapinane na zamek. Ponad kieszeniami na udach, dwa otwory wentylacyjne również zapinane na zamek. Regulowane paski zapewniają idealne dopasowanie w pasie, całość z przodu podtrzymują dwa guziki typu „click”, rozporek zapisany na suwak również bywa wielce przydatny. Wprasowane w materiał naklejki odblaskowe podnoszą bezpieczeństwo w trakcie nocnych przejazdów a ładny i wyraźny logotyp dodaje +200pktów do lansu ;) Wewnętrzne majtki można w bardzo łatwy sposób wpiąć lub wypiąć, służą do tego trzy uchwyty z guzikami guziki typu „click”.

Generalnie szorty są bardzo funkcjonalne i jedyną kwestią do której można się przyczepić są bardzo płytkie kieszenie na udach. W moim mniemaniu powinny mieścić co najmniej mapę złożoną w pół, nie mieszczą mapy złożonej nawet na cztery razy, trudno ocenić co mogło by się w nich zmieścić – karnet na wyciąg lub drobne na karnet ;)

1

Minusy: Zbyt płytkie wewnętrzne kieszenie, innych nie stwierdzono.

Ocena: 9/10

Dystrybutor: http://www.frace.pl/

test: Wojtek Zdebski www.enduroriderz.pl