Ostatni dzień starego roku to czas na podsumowania, w tym – zaległe artykuły mające na celu rozgrzanie mroźnej atmosfery i wspominanie ciepłego lata.

Damska kolekcja ION Graze 2016 - pierwsze wrażenie Damska kolekcja ION Graze 2016 - pierwsze wrażenie

Bezpośrednio po targach rowerowych Eurobike we Friedrichshafen, a więc wraz z końcem sierpnia, lubiana przez nas marka ION Bikes podzieliła się z nami odzieżą rowerową z kolekcji 2016. W skład mojego zestawu Graze wchodzi koszulka kolarska ION Tee Half Zip SS Venta oraz szorty ION Bikeshorts Ivy.

Damska kolekcja ION Graze 2016 - pierwsze wrażenie

Krój szortów jest identyczny jak w sezonie 2015, regulacja szerokości spodni na rzep również. Patent z zapięciem spodni jest ten sam, czyli nap i rzep – zdecydowanie lepsza opcja od sznurowanego modelu z roku 2014. Co się zmieniło? Pomijając kolorystykę (w sezonie 2016 występuje wyłącznie opcja zielono–czerwona, a raczej pistacjowo-malinowa ;) ). ION dodał kieszonkę na suwak na prawym udzie oraz miękką gąbczastą wszywkę chroniącą telefon komórkowy podczas upadków, która znalazła się w prawej kieszeni. Z przodu na wewnętrznej części ud dodano drobne wywietrzniki. Materiał użyty do wyrobu spodni jest grubszy i bardziej mięsisty niż w modelu 2015. Do produkcji użyto połączenia poliestru z coolmaxem i poliamidu z elastanem, co sprawia, że szorty nie są sztywne i dobrze układają się na ciele. Mam wrażenie, że mimo tego samego rozmiaru spodni, tegoroczna M-ka jest luźniejsza i dłuższa.

Damska kolekcja ION Graze 2016 - pierwsze wrażenie Damska kolekcja ION Graze 2016 - pierwsze wrażenie

Koszulka zaskoczyła mnie swoim krojem, spodziewałam się czegoś a’la t-shirt z materiału technicznego, a dostałam typową koszulkę kolarską z zamkiem pod szyją i kieszonkami na plecach. Pomimo pidżamowej kolorystyki (fiolet z zielenią i czerwienią, a raczej lawenda i pistacja z malinowymi dodatkami) prezentuje się ciekawie, a krój zdecydowanie podbił moje serduszko. Koszulka jest taliowana, długa i wyposażona w krótki zamek pod szyją oraz trzy zgrabne kieszonki na plecach. Tradycyjnie dla produktów IONa w wewnętrznej części prawego dolnego rogu znajduje się wszywka do czyszczenia okularów. Rękawy wykończone są estetycznym szyciem, a dół koszulki kończy się ściągaczem. Materiał jest miękki i przyjemny (poliester i elastan) z technologią Sanitized, czyli zapobiegającą powstawaniu przykrych zapachów.

Damska kolekcja ION Graze 2016 - pierwsze wrażenie

Jak komplet ION Graze na sezon 2016 sprawdzi się w trudniejszych warunkach niż nasza warszawska Kazoora? Tego dowiemy się już w nowym roku…


Dystrybucja ION: vento.pl
Oficjalna strona: ion-products.com