Dobrze, że nie ode mnie zależał wybór konkretnej wersji kolorystycznej bo zajęłoby mi to jeszcze dłużej niż napisanie tego testu. ;) Paczka z goglami Fox AIRSPC Radeon i 2 zapasowymi szybami (RED SPARK i drugą podwójną pomarańczową szybą na ciężkie warunki pogodowe)  bardzo mi się spodobała.

3

Fox niszczy konkurencję gamą zestawień kolorów gogli, ich wariantów graficznych i wyboru szyb. Tak naprawdę dobierzemy je do każdego kasku,  stroju jaki sobie wymyślimy. Jeszcze fajniejszym gadżetem gdy nie możemy się zdecydować na konkretną opcję oszklenia naszych okularów jest „symulator szyb” na stronie producenta. Wybieramy interesującą nas szybkę LEXAN ANTI FOG i pyk- wyświetla się nam obraz taki jak po założeniu gogli. Fajne, no nie? Ku mojemu zdziwieniu ten gadżet faktycznie działa.

2
Na uwagę zasługuje jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Ramka jest mocna a szyba naprawdę odporna na zarysowania (nawet ta lustrzana). Szkłom LEXAN nie straszny jest śnieg, błoto, pył a nawet kamienie. Ramka jest dość sztywna, ale nie na tyle żeby się nie łamać podczas prób wymiany szyby, które do najłatwiejszych nie należą. Bolce służące do montażu zrywek także wykonane są solidnie.

1
Gogle testowałem zimną na nartach i wiosną w zmiennych warunkach pogodowych. Dzięki dwóm otworom wentylacyjnym w górnej części ramki tuż nad krawędzią szybki gogle w ogóle nie parują. Jest to dla mnie bardzo istotne gdyż moja głowa bardzo się poci podczas treningu, jazdy na nartach czy rowerze. Gogle bardzo dobrze leżą na kasku fullface jak i orzeszku. Trzeba odpowiednio wyregulować naprężenie gumy, gdyż ta jest bardzo mocna i można przeżyć strzał goglami prosto w oczy. Ale to ma swój plus, gogle leżą stabilnie. Gąbka przylegająca do twarzy nie niszczy się i nie wygniata. Fox chwali się szerszym zakresem widzenia niż w swoich tańszych produktach. Niestety w rzeczywistości dalej nie jest kolorowo.

4

Podsumowując, dzięki dużemu wyborowi opcji graficznych i szyb, gogle Fox AIRSPC są dobrym wyborem dla osób ceniących swoją indywidualność a także stawiających na niezawodność okularów w ciężkich warunkach pogodowych.

Plusy
– szeroki wybór wzorów ramek
– duży wybór oszklenia LEXAN
– szybki odporne na zarysowania
– dodatkowe otwory wentylacyjne w przedniej części ramki
– silikonowy pasek na gumie

Minusy
– trudna wymiana szyb
– mały kąt widzenia
– na lustrzanych szybkach łatwo odbijają się palce

sklep: FOX 

Autor testu/tekstu: Artur ‘Toca’ Tokarski
Zdjęcia: Piotr Poręba, baz.fotolog.pl

5