Gdy w zeszłym roku po raz pierwszy miałem przyjemność testować ubrania IONa, byłem pod wielkim wrażeniem wykonania i filozofii firmy. W związku z tym nie mogłem nie skorzystać z okazji i zapoznać się z ubraniami z najnowszej rowerowej kolekcji ION 2015. Podobnie jak rok wcześniej w moje ręce trafiły koszulka Tee SS Helium z serii Scrub, spodenki Cargo Short Transit z serii Roam, oraz rękawiczki GAT.

Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie
Zestaw męski ION z serii Scrub oraz Roam

Koszulka ION Tee SS Helium – seria Scrub

Koszulka na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się możemy zobaczyć, że jest ona wykonana z dwóch różnych materiałów. Po raz pierwszy spotykam się z takim rozwiązaniem i póki co jestem pod wrażeniem. Przód koszulki wykonany jest z materiału ION drirelease® (85% poliester, 15% bawełna), który zapewnia lepszą ochronę przed wiatrem, a przy okazji wygląda jak zwykła bawełniana koszulka. Dodatkowo materiał ten schnie cztery razy szybciej niż klasyczna bawełna.

Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie
Koszulka ION Tee SS Helium

Natomiast tył oraz rękawki wykonane są z 100% poliestru, który dodatkowo posiada substancję antybakteryjną. Dzięki temu najbardziej przepocone miejsca powinny zostać suche i świeże. Dodatkowo koszulka posiada wszytą specjalną miękką wkładkę, dzięki której możemy bez obaw przetrzeć okulary lub gogle, a dla użytkowników bike parków znalazła się także mała kieszonka np. na karnet.

Spodenki ION Cargo Short Transit – seria Roam

Gdy pierwszy raz zobaczyłem tegoroczne spodenki Cargo Short Transit, to mocno się zdziwiłem: czyżby wykonali krótkie spodenki z jeansu?!? Otóż nie, ale przy pierwszym kontakcie możemy odnieść takie wrażenie. Materiał to: 61% nylon, 35% poliester, 4% spandex. Dzięki takiemu połączeniu materiałów spodenki są komfortowe i elastyczne. Potrójne szwy z kolei zadbają o wytrzymałość w razie nieprzewidzianych kontaktów z glebą.

Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie
Spodenki ION Cargo Short Transit

W spodenkach znajdziemy aż pięć kieszeni z czego dwie są zapinane na zamek, a pozostałe na rzepy. W prawej kieszeni znajdziemy dodatkowy neoprenowy pokrowiec, który możemy wykorzystać jako skrytkę na telefon. Osobiście mi to nie pasuje, ale tylko z tego względu, że jak nie mam telefonu w lewej kieszeni, to się dziwnie czuję. Z tyłu znajdziemy specjalny pas dla lepszej wentylacji, a od wewnętrznej strony nogawek są laserowo wycinane otwory pozwalające oddychać naszym nogom. Co jeszcze? Na wysokości pasa są rzepy, które umożliwiają regulację rozmiaru spodenek.

Ochraniacze ION K_Lite

Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie
Ochraniacze ION K_Lite

Ochraniacze K_Lite zdążyliśmy już opisać w tym artykule i z pewnością robią dobre wrażenie. Po pierwszych jazdach jesteśmy już w stanie co nieco o nich powiedzieć i wciąż w redakcji nie możemy się dogadać kto je weźmie na kolejne wycieczki.

Rękawiczki ION GAT

Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie
Rękawiczki ION GAT

Model GAT to typowo letnia rękawiczka. W założeniu jest to lekka i przewiewna konstrukcja, która ma za zadanie ochronić dłoń przy upadku oraz zapewnić komfort użytkowania. Rękawiczka wykonana jest w większości z jednego kawałka materiału, aby zmniejszyć irytujące uczucie poprowadzonych szwów. Od góry pokryta jest przewiewną siateczką dla lepszej wentylacji. Oczywiście nie zabrakło genialnego „digital tip’a”, dzięki któremu bezproblemowo możemy obsługiwać np. smartfona.

Tomasz Profic, 43RIDE:

Ponownie jestem pod wrażeniem tego, jak ION podchodzi do projektowania ciuchów rowerowych. Co roku wymyślają coś nowego i za każdym razem zastanawiam się co będzie w przyszłej kolekcji? Po pierwszych jazdach mogę śmiało stwierdzić, że większość pomysłów jest trafionych, ale oczywiście żaden produkt nie jest bez wad, więc do czegoś też się przyczepię. Ale o tym co mi się podoba, a co nie, będziecie mogli przeczytać dopiero w teście podsumowującym, który powstanie pod koniec sezonu.


Dystrybucja ION: vento.pl
Oficjalna strona: ion-products.com