Ochraniacze ION K_Lite to lekkie ochraniacze na kolana typu slim z najnowszej kolekcji ION Protection 2015. Oznacza to, że z powodzeniem możemy używać ich do lżejszych zastosowań, a przede wszystkim, z powodzeniem zakładać je pod spodnie. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Rzut okiem na ochraniacze na kolana ION K-Lite

Ochraniacze wykonane są z następującego składu: 35% neoprenu, 25% poliuretanu, 20% polietylenu, 15% poliestru oraz 5% nylonu. Mieszanka istnie wybuchowa, ale oznacza zarazem, że ochraniacze są bardzo lekkie (~300g). Co ciekawe, ION zrezygnował z zastosowania rzepów, co oznacza, że ochraniacze zakładamy tylko na wcisk. Czy jest to dobre rozwiązanie? Producent przewidział konstrukcję Snug_loop, czyli specjalny neoprenowy pas przechodzi od tyłu łydki, pod rzepkę i z powrotem na łydkę. Dodatkowo zastosowano tu cienkie paski silikonowe na końcach ochraniaczy, dzięki czemu powinny dobrze trzymać się na miejscu.

Rzut okiem na ochraniacze na kolana ION K-Lite
Rzut okiem na ochraniacze na kolana ION K-Lite Rzut okiem na ochraniacze na kolana ION K-Lite

Za ochronę kolana odpowiada opatentowany materiał SAS-TEC. Są to specjalne protektory 3D wykonane ze sprężystej i elastycznej pianki o wysokich właściwościach absorbcyjnych. Materiał ten utwardza się podczas uderzenia, jest odporny na multi-uderzenia oraz wysokie temperatury. Cała konstrukcja ochraniaczy jest wykonana natomiast z materiału o wysokiej oddychalności oraz posiada właściwości antybakteryjne dla lepszego komfortu użytkowania.

Rzut okiem na ochraniacze na kolana ION K-Lite Rzut okiem na ochraniacze na kolana ION K-Lite

Tomasz Profic, 43RIDE:

Ochraniacze ION K_Lite zrobiły na mnie spore wrażenie. Przede wszystkim są bardzo lekkie i wygodne, a jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Bardzo ciekaw jestem jak będą się spisywać w praktyce, ponieważ nie zastosowano tuż żadnych rzepów. Oznacza to, że trzeba idealnie dopasować rozmiar ochraniacza do naszej nogi, bo inaczej może być klops. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.


Dystrybucja ION: vento.pl