W maju do naszej redakcji trafiły ochraniacze na kolana marki 7protection. Model Transition Knee to lekkie ochraniacze z twardym przodem, które idealnie nadają się do jazdy enduro czy all mountain. Ochraniacze trafiły w ręce naszej redakcyjnej koleżanki, Ani Makuszewskiej, która właśnie podzieliła się swoimi wrażeniami z testu ochraniaczy 7iDP.

Ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee

Fason:

Dopasowane ochraniacze z usztywnianym przodem.

Wygoda:

Ochraniacze te są bardzo wygodne! W czasie jazdy w ogóle nie czujemy ich na nogach, a w awaryjnych sytuacjach mogą służyć jako ochraniacze. Właśnie w takiej sytuacji zdarzyło mi się raz przejechać w nich prawie 100 km bez żadnego szwanku dla moich nóg. Ochraniacze są dość długie i podszyte paskami z silikonu – idealnie pozostają na swoim miejscu. Dłuższa część usztywniana zapewnia ochronę nie tylko dla kolan ale też górnych części piszczeli.

Ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee

Funkcjonalność:

Mimo niepozornego wyglądu ochraniacze świetnie zdają test z ochrony. Są dodatkowo bardzo lekkie, a możliwość zwinięcia ich w rolki idealnie sprawdza się na dłuższych wyprawach z plecakiem. Specjalna neoprenowa pianka zaprojektowana przez 7iDP sprawdza się idealnie! Moim zdaniem to idealne ochraniacze na wyprawy enduro.

Ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee

Minusy:

  • Ochraniaczy nie można zwijać w rolkę poniżej 15 st C.

Plusy:

  • Wygoda w trakcie jazdy
  • Dobra wentylacja nawet w upalne dni
  • Bardzo wytrzymały materiał
  • Świetna ochrona
  • Możliwość zwinięcia ochraniaczy w rolki i spięcia specjalnie wszytą gumką

Kolor: Czarne z niebieskimi elementami
Rozmiar: S, M, L, XL
Cena: 330 zł
Ocena ogólna: 10/10

Ania Makuszewska

Ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee


Dystrybucja w Polsce: Profi Bikes orangebikes.pl
Strona producenta: 7protection.com

O firmie 7iDP

7iDP to efekt 5 lat pracy siedmioosobowego zespołu projektantów, posiadających łącznie ponad 65 lat doświadczenia w tworzeniu ochraniaczy MTB. Założona w 2011 roku marka oferuje od tego sezonu pełną linię ochraniaczy dedykowanych do wszystkich odmian kolarstwa górskiego. Enduro, Downhill, All Mountain – każdy znajdzie produkty idealnie dopasowane do danej dyscypliny. Najlepszym potwierdzeniem jakości 7iDP jest lista zawodników startujących w ich ochraniaczach- dwaj Mistrzowie Świata, zwycięzca Red Bull Rampage oraz ikona Downhillu i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie MTB – Steve Peat, Fabien Barel, Mark Weir, Kurt Sorge, Joe Barnes, Marco Osborne, Florian Nicolai, Garett Buehler, Chris Akrigg, Neil Donoghue oraz Jackson Goldstone, to tylko część riderów, którzy wybrali 7iDP w sezonie 2015.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak system Boa, twarda powłoka Curv, czy specjalna pianka stworzona od podstaw przez 7iDP nie jest to kolejna marka powielająca schematy, lecz zupełnie nowa jakość wśród znanych produktów. Oprócz ochraniaczy do Downhillu w ofercie 7iDP znajdziemy kilka serii produktów stworzonych specjalnie do Enduro. Gwarantują one wygodę i komfort użytkowania nawet podczas całodziennych wypraw rowerowych, zapewniając przy tym maksimum ochrony w razie nagłych kontaktów z ziemią, drzewami, czy kamieniami. Zostały one wybrane przez Team Canyon Enduro, Team Rocky Mountain /Urge BP Rally oraz Team Cannondale.

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją produktów na stronie producenta (7protection.com) oraz w sklepie internetowym oficjalnego polskiego dystrybutora, firmy Profi Bikes (orangebikes.pl). Ochraniacze będą wkrótce dostępne w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, których listę zamieścimy na naszym profilu na fb (facebook.com/7poland). Zachęcamy do śledzenia profilu, ponieważ niebawem ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą ochraniacze kolan.