Plecak, który nie tańczy z małpami. A przynajmniej tak obiecuje producent. Plecak posiada bowiem magiczny system mocujący składający się z czterech szelek (No Dancing Monkey Technology) zapinanych na wysokości mostka. Zobaczmy więc jak plecak USWE F6 PRO sprawuje się w praktyce.

Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L

Fason

Plecak o pojemności 15 l posiadający jedną dużą kieszeń, drugą miejszą oraz cały szereg mniejszych kieszonek wewnątrz. Mniejsza zewnętrzna kieszeń uzbrojona jest w 5 mniejszych przegródek, w tym jedną specjalnie wyścielaną na media. Duża kieszeń składa się z kieszeni właściwej, dodatkowej kieszeni na bukłak i 5 mniejszych kieszonek ze specjalną kieszenią na klucze posiadającą smycz z karabińczykiem. W zestawie z plecakiem dostajemy też 3 litrowy bukłak na wodę.

Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L
Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L

Wygoda

Plecak jest świetnie przemyślany i po kilku miesiącach jazdy jestem przekonana, że projektanci tej marki z pewnością też jeżdżą na dwóch kółkach. System No Dancing Monkey Technology, czyli system czterech szelek zapinanych pośrodku na wysokości mostka to idealne rozwiązanie na zjazdy. Dodatkowo uszy plecaka można idealnie i szybko wyregulować za pomocą szerokich rzepów. Bez ściągania plecaka możemy zmienić jego rozmiar z L na S/M. Jego pionowy kształt zapewnia dobre rozłożenie ciężaru.

Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L
Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L

Bukłak, który otrzymujemy z plecakiem jest bardzo pojemy (3 l), zapina się na wygodny klips, dzięki czemu możemy go łatwo umyć. Ma też w środku specjalną przegródkę mającą zapobiegać chlupotaniu wody na boki. Jak widać pomysł idealnego „przyklejenia” plecaka do naszych pleców jest bardzo dokładnie zaplanowany. Bukłak ma też odpinaną rurkę co ułatwia wlewanie wody bez konieczności wyciągania rurki z przewodu hydracyjnego (dodatkowo wyposażonego w wygodny klips ułatwiający utrzymanie rurki w ryzach).

Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L

Plecy są bardzo dobrze usztywniane (powłoka tylnego panelu typu airstrips) i zapewniają dobrą wentylację.

O wygodzie plecaka świadczy chociażby to, że prawie go zgubiłam. Zostawiłam go na pewnym szczycie, bo jest tak wygodny, że nie poczułam że go nie mam na plecach! Na szczęście znalazł się kilkanaście minut później.

Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L

Funkcjonalność

Plecak ten idealnie spisuje się na całodziennych wyjazdach oraz krótkich wycieczkach popołudniowych. Jego pojemność 15 l raczej nie nadaje się na wyjazdy weekendowe, choć minimaliści z pewnością daliby radę. Dzięki trafnemu systemowi zapięć na klamerki można łatwo przytroczyć do niego full face. Zwykły kask mieści się świetnie w dodatkowej otwartej kieszeni pomiędzy kieszeniami właściwymi. Tam też możemy spakować ochraniacze.

-Ania Makuszewska

Test plecaka USWE F6 PRO Hydropack 15L

Minusy

  • Plecak jest raczej przeznaczony dla facetów. System szelek nie sprawdzi się u kobiet z bardziej kobiecymi kształtami, bo koliduje z biustem
  • Kieszenie boczne na małą lub wąską dłoń

Plusy

  • System No Dancing Monkey Technology idealnie spisuje się na zjazdach
  • Duża ilość kieszonek w których możemy wiele pomieścić oraz możliwość przytroczenia full face bez dodatkowych siatek i kieszeń na kask otwarty
  • Świetny design


Dystrybucja: apssport.pl