W poprzednim sezonie rozpocząłem swoją przygodę z bezdętkowymi kołami i od samego początku bardzo spodobał mi się ten system. Jednak ciągle szukałem rozwiązania podstawowego problemu, który znany jest wszystkim użytkownikom takich kół – jak wstrzelić oponę na obręcz za pierwszym razem, by się przy tym nie zamęczyć?

Airshot butla - kompresor: pierwsze wrażenie

Pomimo tego, że posiadam dobrą stacjonarną pompkę, to przy niektórych oponach nie byłem w stanie wtłoczyć na raz tyle powietrza, aby opona dobrze wskoczyła w rowki obręczy. A przecież nie będę latał z każdą zmianą opony do serwisu, by skorzystać z kompresora. Kupno własnego również odpadło z powodu wysokiej ceny przyzwoitego egzemplarza. I w tym momencie z pomocą przychodzi butla – kompresor Airshot.

Airshot butla - kompresor: pierwsze wrażenie Airshot butla - kompresor: pierwsze wrażenie

Ciężko jest mi sklasyfikować ten produkt, bo ani nie jest to pompka, ani typowy kompresor. Jednak łączy zalety obu, a w zasadzie można powiedzieć, że to taki wielki nabój z powietrzem. Zasada działania jest prosta. Używając zwykłej pompki napełniamy zbiornik (można wtłoczyć aż 160psi / 11bar). Po nabiciu butli podłączamy ją do wentyla i zwalniamy zawór. Opona powinna zostać osadzona na obręczy. Czy tak się stanie? To już pokażą nasze testy..

Airshot butla - kompresor: pierwsze wrażenie

Sama butla wykonana jest z aluminium, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała, a do tego bardzo lekka. Pojemność butli to niewiele ponad litr (wg producenta 1.15l), a maksymalne ciśnienie to 160psi / 11bar. Nakrętka i zawór również wykonane są z aluminium, a wężyk jest dodatkowo wzmacniany. W zestawie otrzymujemy również specjalną końcówkę, która idealnie pasuje do zaworu presta (po wykręceniu wentylka), dzięki czemu uwalniane powietrze nie powinno napotkać żadnych oporów na swojej drodze.

Airshot butla - kompresor: pierwsze wrażenie Airshot butla - kompresor: pierwsze wrażenie
Pierwsze, dziewicze użycie Airshota

Co tu więcej można napisać na pierwszy rzut oka? Trzeba zabrać się za zmianę opon i sprawdzić jak Airshot działa w praktyce..


Dystrybucja w Polsce: kamkosport.pl
Cena: 369zł