Damper Fox Float X 2017

ride_fox

Amortyzator tylny Fox Float X po raz pierwszy zaprezentowany został w sezonie 2014. Od tego czasu doczekał się kilku mniejszych lub większych udoskonaleń, ale idea samego dampera pozostała bez zmian. W teorii miał to być ulepszony i odchudzony następca modelu DHX Air, ale w praktyce wyszedł jeden z najbardziej uniwersalnych damperów na rynku. Dzięki szerokiej gamie rozmiarowej znajduje zastosowanie w całej rzeszy rowerów, od cross country, przez enduro, aż po freeride i zjazd. Warto wspomnieć, że w ubiegłym sezonie na ten damper postawili najlepsi zawodnicy Enduro World Series – Richie Rude czy Tracy Moseley.

ridefox_float

Budowa modelu Float X to klasyczny wygląd tylnego amortyzatora powietrznego, tyle że wzbogaconego o dodatkowy zbiorniczek wyrównawczy. Dzięki temu w obiegu znajduje się większa ilość oleju, a to oznacza lepsze właściwości jezdne. Do tego należy dodać 3-stopniową dźwignię do szybkiej regulacji trybu pracy, a dla bardziej leniwych istnieje możliwość zastosowania manetki. Regulacja odbywa się pomiędzy trybami open, medium oraz firm. Dodatkowo tryb otwarty oferuje jeszcze trzy opcje, które mają za zadanie idealnie dopasować pracę amortyzatora do naszych wymagań (w wersji z manetką ta opcja nie występuje). Oczywiście o regulacji tłumienia odbicia nie trzeba wspominać, gdyż jest to w obecnych czasach rzecz oczywista.

ridefox_float_x

Twardość regulujemy za pomocą ciśnienia w komorze powietrza, która może być również w wersji EVOL, czyli o powiększonej pojemności. Tłok oczywiście został pokryty słynną już powłoką Kashima.

ride_43ride_fox

Komora powietrzna w systemie EVOL

System Extra Volume (EVOL) komory powietrznej znacząco zmniejsza wymaganą siłę do inicjacji ugięcia, zapewniając dodatkową czułość i lepsze wybieranie małych nierówności. Progresywność może być regulowana za pomocą air volume spacers, pozwalając użytkownikowi dokładnie dopasować charakterystykę sprężyny powietrznej.

fox_x_43ride_enduro

Dostępne wersje Fox Float X

Amortyzator tylny Fox Float X dostępny jest w dwóch wersjach – z manetką lub bez, oraz w pięciu długościach montażowych: 7.5×2″, 7.875×2″, 7.875×2.25″, 8.5×2.5″, 8.75×2.5″.

ridefox_mmon_kross
Oficjalna strona: ridefox.com
Dystrybucja: gregorio.pl

ridefox_x_43x_fox_43rideride_kashima