Dobry punkt podparcia to gwarancja komfortowej jazdy na rowerze. Musi być dobrze i precyzyjnie dopasowany do naszych czterech liter. Smukłe i lekkie siodło firmy Octane One dotarło do naszej redakcji już jakiś czas temu i zamontowane zostało na przemian w rowerze górskim i szosowym. Producent zapowiada, że jest znakomite do DH / Enduro / Freeride i doskonałe do pedałowania w pozycji siedzącej. Czy tak jest? O tym za chwilę. Na początek jeszcze kilka słów o materiałach z jakiego jest wykonane siodełko Octane One Rocker.

octan01_waga_rocker

Konstrukcja Rocker’a oparta jest na lekkich prętach ze stopu CrN / Titanium Alloy. Wewnętrzna lekka pianka pokryta jest wodoszczelną skórą PU z firmowymi wytłoczeniami Octane01. Całość prezentuje się zgrabnie, a samo wykonanie jest na wysokim poziomie. Waga wskazała 231g.

octan1
Zbigniew Nowicki, 43RIDE:

Siodełko Octane One Rocker zamontowane mam na zmianę w rowerze szosowym i górskim. Potwierdza się opinia producenta, że siodełko jest wygodne przy dłuższych odcinkach jazdy (oczywiście pod warunkiem, że mamy spodenki z tzw. „pampersem”). Materiał poszycia siodełka jest wygodny i łatwy w utrzymaniu czystości. Jednak do przedłużenia żywotności w warunkach terenowych przydałoby się zastosowanie wzmocnień (może inny materiał) na brzegach siodełka. Rocker’a używam cały czas i bardzo dbam o niego, dlatego też jest we wzorowym stanie. Mam nadzieję, że będzie służyło mi bardzo długo. Po prostu to siodełko jest grzechu warte!

octan_rocker

Specyfikacja wg producenta:

  • Siodło z mocowaniem na pręty
  • Rozmiar: wąskie z cienkim poszyciem
  • Długość i szerokość: 277 x 126 mm
  • Materiał: nylonowa baza / super lekka pianka / trzyczęściowe poszycie ze skóry PU
  • Lekkie pręty ze stopu CrN / Titanium Alloy, umożliwiające około 25 mm regulacji przód – tył
  • Waga: ~225 g

octan_one
Producent: octane-one.com
Dystrybutor: 7anna.pl
Sklep: shop.43ride.com

octanone

Indywidualna anatomia piątego punktu podparcia nie wybacza, więc zanim kupisz jakiekolwiek siodełko postaraj się samemu je sobie dopasować, a nie bazować na opinii kolegi, gazety, internetu (traktuj je jako wskazówki). Każdy, choć trudno w to uwierzyć, ma nieco inną budowę czterech liter. Udanych zakupów!