661_43ride

Prężnie rozwijająca się odmiana kolarstwa spięta w klamrę enduro coraz bardziej przesuwa się w ekstremalną stronę. Dzięki temu przyzwyczailiśmy się, że kask do enduro jest nieco inaczej zaprojektowany, choćby pod kątem bezpieczeństwa. Przykładem może być firma SixSixOne, która w swojej ofercie ma kask 661 RECON. Jednak, aby iść z duchem czasu, stworzyła od podstaw nowy model – 661 EVO AM.

sixsixone
661_zbig
Dane techniczne kasku 661 EVO AM:

  • 15 otworów wentylacyjnych
  • przedłużony panel chroniący potylicę
  • trzy rozmiary dla lepszego dopasowania – XS/S (54cm-56cm), M/L (57cm-59cm), XL/XXL (60cm-62cm)
  • antybakteryjne gąbki /Anti-microbial Fabric
  • magnetyczny system zapięcia / Magnetic Fidlock Closure System
  • BOA – system regulacji obwodu/pokrętło
  • standardy CPSC/CE oraz AS

661_zbig43
sixsixone_661
Zbigniew Nowicki, 43RIDE:

Kask SixSixOne EVO AM stanowi bardzo ciekawą propozycję do szeroko rozumianego enduro. Konstrukcja kasku wykonana jest w technologii in-mold, a z dobrze osłoniętą częścią potylicy będzie stanowiła pewny punkt ochrony na trudnych szlakach. Za mocowanie kasku odpowiedzialny jest magnetyczny system, który jest prosty i praktyczny (Magnetic Fidlock Closure System). BOA – system dopasowania obwodu – jest perfekcyjny! Mój kask 661 jest w największym rozmiarze XL/XXL, co przy głowie 61cm pozwala w chłodniejsze dni założyć coś ciepłego, bez utraty komfortu dopasowania.

8
661_z
2
661_sixsixone
661_1

Przy obecnych trendach, jeżeli jesteś „enduro”, jazda bez gogli wydaje się niemożliwa. Przy samej jeździe w kasku, nie ma żadnych przeciwwskazań. Lecz przy postoju czy też innej sytuacji, pomimo że daszek można ustawić w dwóch położeniach, w żadnym z nich gogle nie zmieszczą się pod daszkiem. Zapewne byłoby fajnie położyć gogle na kask (pod daszek), ale bez tej funkcji o dziwo również da się żyć. W serii kasków 661 EVO AM mamy do wyboru szeroką gamę kolorystyczną. Z kolei trzy rozmiary skorupy kasku zapewnią każdemu odnalezienie odpowiedniego rozmiaru (na te duże głowy szczególnie). Kask SixSixOne EVO AM występuje również w wersji z systemem MIPS, jednak wiąże się to z nieco wyższymi kosztami zakupu. W mojej ocenie kask SixSixOne EVO AM zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy wyborze nowego kasku.

1_661
2_sixsixone

Dystrybutor: rowersport.pl
Producent: sixsixone.com
MIPS – co to jest? jak to działa?