JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Opony Continental der Kaiser Projekt, to kolejny model niemieckiej marki, który mamy okazję sprawdzić w najtrudniejszym terenie. Tym razem nasz wybór padł na flagowy model marki przeznaczony do downhillu. Jest to także opona wykorzystywana przez najlepszych zawodników na świecie, m.in. ekipę Atherton Racing. Zobaczmy więc czym charakteryzuje się opona Continental der Kaiser Projekt w wersji ProTection Apex i rozmiarze 27.5×2.4″.

Rzut okiem na opony Continental der Kaiser Projekt 27.5x2.4

Ta wersja opony wykorzystuje najlepszy rodzaj mieszanki gumy Continental, czyli BlackChili. Producent opisuje ją w ten sposób:

BlackChili Compound – BlackChili to unikalna mieszanka gumowa, produkowana tylko w Niemczech, która zrewolucjonizowała opony rowerowe! Zastosowana w oponach z górnej półki BlackChili Compound to kompromis pomiędzy przyczepnością, a oporem toczenia. Liczne zwycięstwa w testach dowodzą wymiernych korzyści. Najnowsze związki polimerów, mikroskopijne cząstki sadzy i optymalne wypełniacze gwarantują unikalne działanie – od opon downhillowych do szosowych! BlackChili Compound zmniejsza o 26 % opory toczenia i zapewnia o 30 % lepszą przyczepność niż mieszanki krzemianowe. Opony z BlackChili charakteryzuje również większy przebieg oraz, co jest rzadko spotykane w oponach z zaawansowanymi mieszankami, ich właściwości są niezmienne od pierwszego do ostatniego kilometra.

Rzut okiem na opony Continental der Kaiser Projekt 27.5x2.4
Model Kaiser przystosowany jest do systemu bezdętkowego. Do pomocy przy wstrzeleniu opony przychodzi nam niezawodny Airshot, a za uszczelnienie odpowiada mleczko Continental Revo Sealant.

Wersja ProTection Apex w skrócie oznacza tyle, że jest to zwijana opona o podwójnym oplocie (4 warstwy 240TPI na bocznej ściance i 6 warstw 360TPI w głównej części opony), która dostosowana jest do używania w systemie bezdętkowym. Gama rozmiarowa i modelowa opony der Kaiser Projekt nie jest zbyt wielka. Dostępne są wersje Apex (drut, ~1200g) oraz ProTection Apex (zwijana) w rozmiarach 26″ i 27.5″ oraz jednej szerokości 2.4″. Waga naszego modelu zatrzymuje się na wartości 1034g.

Continental Kaiser to w założeniu uniwersalna opona na każde warunki, przeznaczona do jazdy po bike parkach i na bardzo wymagających trasach. Duże i wysokie klocki boczne, oraz podwójne klocki na środku bieżnika powinny zapewniać maksimum przyczepności oraz dobre oczyszczanie z błota. Jak to jeździ? Zobaczymy! Jesteśmy po pierwszych jazdach w górach i póki co jesteśmy pod dużym wrażeniem niemieckiego Cesarza. Zresztą przeczytajcie sami, co po pierwszych jazdach sądzi o Cesarzu nasza redaktorka..

Rzut okiem na opony Continental der Kaiser Projekt 27.5x2.4 Rzut okiem na opony Continental der Kaiser Projekt 27.5x2.4

Justyna John, 43RIDE:

Wraz z nowym rowerem i rozmiarem kół 27,5″ pojawił się dylemat w kwestii opon. Postanowiłam zejść ze znanej ścieżki i wypróbować coś, z czym wcześniej nie miałam styczności. Wybór padł na markę Continental i model der Kaiser o szerokości 2.4″.

Opona występuje w dwóch wersjach: klasycznej drutowej, oraz testowanej przeze mnie, zwijanej. Mieszanka gumy to Black Chili, czyli miękka i klejąca, ale niepodatna na szybkie ścieranie mieszanka. Waga opony to 1034g i co ciekawe, pierwszy raz podczas ważenia spotkałam się z sytuacją, w której oba egzemplarze co do grama miały identyczną masę. Opony mogą zostać założone zarówno w wersji bezdętkowej, jak i z dętką.

Rzut okiem na opony Continental der Kaiser Projekt 27.5x2.4

Producent dedykuje opony ciężkim warunkom terenowym – tj. cały przekrój od twardej i ubitej ziemi, przez kompletnie suche warunki, aż po wilgotną ziemię. Korzenie oraz kamienie nie powinny być dla niej żadnym wyzwaniem. Istotnie, bieżnik jest dość wysoki i agresywny, a klocki są ułożone w sporych odstępach co powinno ułatwiać oczyszczanie z błota i innych zanieczyszczeń. Póki co miałam okazję sprawdzić zachowanie opon w różnych warunkach, a więc kolejno: na miękkiej i mokrej ściółce z wystającymi kamieniami i korzeniami, rozjeżdżonej świeżej trasie pełnej grząskiej ziemi i ubitej na kamień glinie. Po pierwszych zjazdach mogę stwierdzić, że jest to opona wszechstronna, która najlepiej sprawdzać się będzie w warunkach lekko mokrej ziemi, w którą ma możliwość się wgryźć. Wyczułam dużą różnicę podczas jazdy na trawersie – rower sunie jak po sznurku. Trzymanie bieżnika jest rewelacyjne, a przestrzenie między klockami dobrze się oczyszczają z ziemi. Kaisery dzięki użytej miękkiej mieszance gumy dobrze kleją się do twardej i suchej nawierzchni, pełnej nierówności.

Rzut okiem na opony Continental der Kaiser Projekt 27.5x2.4 Rzut okiem na opony Continental der Kaiser Projekt 27.5x2.4
Tak prezentują się opony Continental na naszej redakcyjnej zjazdówce NS Bikes Fuzz

Uważam, że porównując je do topowych gum używanych przez polskich zawodników, Kaisery zapowiadają się zdecydowanie lepiej i wszechstronniej. W końcu fakt użytkowania ich przez Rachelę i Gee również o czymś świadczy ;)

Pełny test wkrótce..


Dystrybucja: Shimano Polska
Oficjalna strona: continental-tires.com/bicycle
Sklep: shop.43ride.com, 319zł