Moment, gdy złapiemy kapcia zawsze sprawia, że czujemy się poirytowani i wkurzeni. By to ryzyko zminimalizować, przesiadamy się często na systemy bezdętkowe, a wraz z nimi korzystamy ze specjalnych uszczelniaczy do opon (tzw. mleka). Tyre Juice jest kolejnym specyfikiem, który przyszło mi sprawdzić w swojej krótkiej karierze bezdętkowca, więc przyszła pora na podzielenie się kilkoma istotnymi faktami.

Tyre Juice jest syntetycznym płynem uszczelniającym do użytku ze wszystkimi systemami tubeless i z powodzeniem stosowany jest w we wszystkich dyscyplinach – od cross country zaczynając, na zjeździe kończąc. Wg producenta, gwarantuje szybkie i skuteczne nawet 4mm (!) dziur w oponach. Jest w pełni syntetyczny i nie zawiera amoniaku (nie śmierdzi!). Podczas obrotu koła tworzy cienki film wewnątrz opony, co ma zapobiegać jej uszkodzeniu i rozszczelnieniu układu.

Uszczelniacz do opon Juice Lubes - Tyre Juice

Charakterystyka:

  • zawiera ekstra przywierającą formułę do porowatych ścianek bocznych opony
  • wyszukuje i wypełnia najmniejsze szczeliny pomiędzy oponą i obręczą ułatwiając uszczelnienie opon
  • posiada długą żywotność – podczas normalnego użycia nie wymaga uzupełniania przez pierwsze 6 do 9 miesięcy!
  • nie zasycha w jednym miejscu tworząc duże zgrubienie
  • pojemność: 130 ml, 500 ml

W zależności od rozmiaru, szerokości opony i stylu jazdy wymagana jest aplikacja od 50 do 100 ml na jedno koło.

Uszczelniacz do opon Juice Lubes - Tyre Juice Uszczelniacz do opon Juice Lubes - Tyre Juice

Po zalaniu koła „soczkiem”, należy napompować koło do żądanego ciśnienia po czym obracać przez 30 sekund. Należy upewnić się, że powietrze nie uchodzi żadną dziurką, jeśli powietrze uchodzi z jakiegoś miejsca, należy wstrząsnąć kołem kilka razy tak, aby płyn dotarł do dziurki i ją zalepił. Oczywiście po pierwszej aplikacji mogą wystąpić straty ciśnienia na świeżo założonej oponie, jest normalne zjawisko i nie powinno mieć miejsca w dłuższym okresie użytkowania. Należy pamiętać o regularnym monitorowaniu poziomu uszczelniacza (to tyle jeśli chodzi o oficjalne zalecenia producenta).

Uszczelniacz do opon Juice Lubes - Tyre Juice Uszczelniacz do opon Juice Lubes - Tyre Juice

WAŻNE! – Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu! Tyre Juice jest syntetycznym uszczelniaczem nie zawierającym amoniaku. Poddany działaniu promieni UV zmienia kolor na różowy. Jednak nie przejmuj się, nie będzie to miało wpływu na jego właściwości uszczelniające, po prostu nabierze team’owego sznytu :)

Tomasz Profic, 43RIDE:

Odkąd zacząłem używać systemu bezdętkowego, sprawdziłem mleczka kilku producentów i za każdym razem uzyskiwałem inny efekt. Jedne były lepsze, inne gorsze, w sumie normalna sprawa. Produkt Juice Lubes jednak zapowiada się zupełnie inaczej niż pozostałe. Konsystencja jest troszeczkę bardziej gęsta i wg producenta, mleczko nie zasycha tak szybko. Uwagę zwraca nawet zapach – po prostu nie śmierdzi. Warto dodać też, że dostępne jest małe opakowanie, które wystarcza idealnie na komplet kół (choć na moje X-Kingi zużyłem trochę więcej – 1 butelka na oponę). Wydaje się to być wygodniejszym rozwiązaniem niż wlewanie z dużej butli, ale to chyba kwestia indywidualna – aplikator Tyre Juice idealnie wpasowuje się w komin od wentyla, przez co aplikacja jest dziecinnie prosta. Póki co jestem po pierwszej aplikacji i… działa :)


Dystrybucja: bikeline.pl
Sklep: shop.43ride.com, 29.99zł 130ml, 69.99zł 500ml