Każdy kto choć raz miał styczność z systemem bezdętkowych kół, zastanawiał się jak to wszystko składa się w całość i przede wszystkim, jak to się uszczelnia. Oczywiście do wyboru mamy mnóstwo produktów różnych firm, lecz moim wyborem został uszczelniacz brytyjskiej marki Juice Lubes – Tyre Juice.

Jakie mleko do bezdętki? Juice Lubes - Tyre Juice
„Soczek do opon” dostępny jest w dwóch pojemnościach: 500ml i 130ml

Tyre Juice jest w pełni syntetycznym płynem, który można stosować z każdym dostępnym systemem kół bezdętkowych. Producent twierdzi, że jego produkt jest w stanie załatać nawet 4mm rozcięcia w oponach (co sprawdziłem). Jako, że jest w pełni syntetyczny, to nie zawiera amoniaku, który na dłuższą metę destrukcyjnie działa na aluminiowe obręcze czy gumę naszych drogocennych opon.

Jakie mleko do bezdętki? Juice Lubes - Tyre Juice Jakie mleko do bezdętki? Juice Lubes - Tyre Juice
Syntetyczny płyn nie klei się do rąk tak mocno jak produkty konkurencji, a przede wszystkim, nie śmierdzi (za bardzo)

Firma Juice Lubes reklamuje swój produkt jako bardzo żywotny, nie wymaga uzupełniania przez okres minimum pół roku, a do tego nie wysycha tak szybko. Zawiera również ekstra formułę, która sprawia, że płyn wypełnia każdą porowatą powierzchnię, tworząc na niej cienki film, który uszczelnia konstrukcję. Ile z tego marketingowego sloganu wychodzi w praktyce?

Jakie mleko do bezdętki? Juice Lubes - Tyre Juice Jakie mleko do bezdętki? Juice Lubes - Tyre Juice
Mniejsze opakowanie idealnie nadaje się do szybkiej aplikacji przez wentyl. Niestety przy większości opon zjazdowych będzie trzeba zużyć całe opakowanie.

Tomasz Profic, 43RIDE:

Mleka Juice Lubes – Tyre Juice używam już drugi sezon. W swojej krótkiej karierze bezdętkowca miałem okazję sprawdzić produkty kilku renomowanych firm i póki co najbardziej przekonałem się do produktu Juice Lubes. Faktycznie mleko nie zasycha tak szybko i przez bardzo długi czas przelewa się wewnątrz opony czekając na znalezienie nowej dziurki. Miałem okazję niestety sprawdzić jak radzi sobie również z dużym rozcięciem (ok. 5mm na samym środku opony) i o dziwo, daje radę. Może nie uzyskałem efektu zalepienia i naprawy przecięcia, ale spokojnie mogłem kontynuować zjazd na dół bez ryzyka dalszego rozszczelnienia opony. Jednak nie oszukujmy się, jest to duże uszkodzenie opony, ale na szczęście da się je prawie zawsze załatać łatką.

Soczek do opon jest dostępny w dwóch butelkach i moim zdaniem warto zaopatrzeć się w obydwie. Większą jako magazyn do przyszłego użycia, a mniejszą, do aplikacji na bieżąco. Dzięki temu można przestać kombinować z wlewaniem uszczelniacza do opony podczas zakładania i na spokojnie zaaplikować pożądaną wartość po wykręceniu wentyla i wcześniejszym wstrzeleniu opony.

Jakie mleko do bezdętki? Juice Lubes - Tyre Juice
W momencie, gdy składasz koło na szybko, to dopiero widzisz, w których miejscach mleko wypełniło nieszczelności ;)


Dystrybucja: bikeline.pl
Sklep: shop.43ride.com, 29.99zł 130ml, 69.99zł 500ml