Trwają wakacje, a tym samym sezon na dłuższe i krótsze wyjazdy rowerowe. Korzystacie z gogli? Tak się składa, że dziś podzielimy się z Wami opinią na temat magnetycznych gogli O’Neal B-50.

Podsumowanie testu magnetycznych gogli ONeal B-50

Wiosną, nasza redaktorka Justyna otrzymała paczkę od polskiego dystrybutora marki O’Neal zawierającą nowość w ofercie, a mianowicie magnetyczne gogle – model B-50. Przy okazji artykułu prezentującego gogle, wspominaliście, że podobne rozwiązania stosowane są w sportach zimowych. Bardzo nas cieszy wykorzystywanie prostych, ale ułatwiających życie patentów używanych, w innych niż rowerowe, sportach.

Podsumowanie testu magnetycznych gogli ONeal B-50

Przypominając, testowane gogle składają się z dwóch części – ramki będącą korpusem z przymocowanym paskiem oraz szyby, połączonych za pomocą silnego magnesu. Bezramkowa konstrukcja gwarantuje szerokie pole widzenia, a tworzywo użyte do produkcji szyby w 100% chroni przed promieniowaniem UV i jest pokryte powłoką zapobiegającą zarysowaniom na powierzchni. Pisząc o bezramkowej konstrukcji zarówno my, jak i producent, mamy na myśli brak typowej ramki, w którą trzeba wpasować szybę i która wystaje ponad jej poziom. Opisywany model gogli posiada potrójną piankę wokół ramki, zapewniającą komfort i odprowadzanie wilgoci. Jeśli korzystamy ze zrywek, można je przymocować do pinów umieszczonych na szybie.

Podsumowanie testu magnetycznych gogli ONeal B-50 Podsumowanie testu magnetycznych gogli ONeal B-50

Dość teorii, czas na subiektywne wrażenia po kilku miesiącach użytkowania.

Podsumowanie testu magnetycznych gogli ONeal B-50

Justyna John, 43RIDE:

Wiecie doskonale, jaką mam słabość do gogli. Jako rasowa sroczka, nie odpuściłabym jaskrawemu modelowi z lustrzaną szybą. Czas testów przypadł na wiosnę oraz niemal całe wakacje, obejmując kilka pojedynczych wypadów w góry i rowerowy urlop w Tyrolu. I cóż Wam mogę rzec – gogle są świetne. Rozwiązanie z szybą na magnes sprawdza się podczas upalnych dni, kiedy się pocimy i gogle parują (każde, bez wyjątku, różnica jest tylko w stopniu parowania), czy w wysokiej wilgotności np. po ulewnym deszczu. Wystarczy złapać za wystający element i zdjąć szybę, bez zdejmowania całych gogli. Korzystałam w upał, korzystałam po deszczu i polecam.

Opisana przez producenta potrójna pianka daje gwarancję dobrego przylegania do twarzy, ale nie zauważyłam żeby wpływała na parowanie szybki – powiedziałabym że B-50 nie odbiegają w tym zakresie od innych posiadanych czy testowanych przeze mnie gogli i zdarza im się parować, za to podczas jazdy para szybko znika z wnętrza szyby. Żakardowy pasek jest mocny i trwały, nie deformuje się, nie mechaci i nie traci koloru podczas prania.

Producent opisując gogle chwali się, że dzięki bezramkowej konstrukcji mamy zwiększone pole widzenia – i z tym się zgadzam. Mam natomiast jedno zastrzeżenie do tego rozwiązania, a mianowicie po tym, jak kask z założonymi goglami stoczył się po trasie rowerowej (położyłam je na rowerze podczas przerwy między przejazdami…), szyba zyskała kilka dość głębokich rys przy krawędziach. Owszem, moja wina, natomiast trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że przez brak dodatkowej, wyższej krawędzi zewnętrznej (czyli właśnie klasycznej ramki) – szyba jest bardziej podatna na zarysowania. Nie zmienia to jednak faktu, że gogle są bardzo wygodne, idealnie współgrają z kaskiem tej samej marki i zapewniają nam świetną widoczność i komfort jazdy. Tak się przyzwyczaiłam do magnetycznej szyby, że podczas pochmurnych dni lub deszczu, kiedy używam swoich poprzednich gogli z przezroczystą szybą, z których też byłam bardzo zadowolona, brakuje mi możliwości odczepienia szybki. Czas nabyć wersję przezroczystą i wymieniać w zależności od warunków pogodowych ;)

Podsumowanie testu magnetycznych gogli ONeal B-50

Charakterystyka gogli O’Neal B-50:

 • rewolucyjne 2-częściowe gogle magnetyczne
 • soczewka jest przymocowana magnetycznie do ramy, bardzo łatwo ją zdjąć i założyć z powrotem
 • szerokie pole widzenia dzięki bezramkowej konstrukcji
 • żakardowy pasek z TPR
 • potrójna pianka zapewnia optymalny komfort, trwałość i odprowadzanie wilgoci
 • pasek z regulacją rozmiaru
 • 100% ochrona przed promieniowaniem UV
 • powłoka zapobiegająca zarysowaniom na powierzchni szybki
 • do gogli dołączona jest specjalistyczna torebka aby gogle się nie rysowały podczas transportu, służy ona również do wycierania szybki
 • możliwość dokupienia zrywek
 • możliwość dokupienia szyb
 • powłoka Anti-Fog
 • szyba z Pin-ami pod zrywki
 • spełniają normę EN1939 dotyczącą okularów motocyklowych


Oficjalna strona: oneal.com
Dystrybucja: enduro-cross.pl
Sklep: enduro-cross.pl, 349zł