Continental to firma z wieloletnimi tradycjami w produkcji opon samochodowych i rowerowych. Niemiecka technologia dość długo nie mogła przebić się do serc słowiańskiej społeczności rowerowej, wszak opinie o jej produktach są… Cóż, te na forach są co najmniej rozbieżne :)

Continental Mountain King ProTection 27,5×2.6″.

W tym sezonie postaramy się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy i jak Król Gór w wersji 27,5×2.6″ radzi sobie na górskich ścieżkach i szlakach.

Kilka informacji o „deutsche technik” na początek:

Technologia ProTection zapewnia oponom idealną kombinację płynnego toczenia się, przyczepności i odporności na przebicia. Jest to możliwe dzięki dodatkowej warstwie ochronnej oplatającej oponę, co czyni ją dodatkowo odporną na uszkodzenia w każdym calu. Pomimo dodatkowej warstwy, opona ma znakomite właściwości tłumiące i jednocześnie trakcyjne na najbardziej wymagających ścieżkach. Black Chili zapewnia wymaganą płynność toczenia i przyczepność. Dodatkową zaletą niemieckiej technologii ProTection jest przygotowanie pod technologię Revolution Tubeless Ready, która umożliwia szybki montaż opony.

Continental…
…Mountain King i słynna mieszanka BlackChili.

BlackChili to unikalna mieszanka gumowa, produkowana tylko w Niemczech, która zrewolucjonizowała opony rowerowe! Zastosowana w oponach z górnej półki BlackChili Compound to kompromis pomiędzy przyczepnością, a oporem toczenia. Liczne zwycięstwa w testach dowodzą wymiernych korzyści.

Właściwości Continental Mountain King 27,5×2.6″:

  • Wymiary: 27,5×2.6″
  • ETRTO: 65-584
  • Oplot: 4/240TPI
  • Zalecane ciśnienie: 2.0-3.0 bar
  • Tubeless Ready
  • Technologia: ProTection
  • Mieszanka: BlackChili
  • Waga: 815g (testowy egzemplarz 835g)
  • Zwijana
Tak Continentale 2.6 prezentują się na pokładzie Reign’a, z przodu…
…i z tyłu ;)
Do zobaczenia na szlaku!

O marce Continental

Firma Continental powstała w Hanowerze w 1871 roku. Obecnie to jeden z największych na świecie dostawców dla branży motoryzacyjnej czy rowerowej. Jednym z pięciu kluczowych działów marki jest dział Tires (Opony) zajmujący się opracowywaniem właściwych opon do wszelkich zastosowań – od samochodów osobowych przez ciężarówki, autobusy czy maszyny budowlane, po pojazdy specjalne rowery i motocykle. Opony Continental oferują doskonałe parametry przenoszenia sił, wyjątkowo wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych i znakomity stosunek jakości do ceny.

Oficjalna strona:
continental-tires.com
Dystrybucja:
Shimano Polska
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube