Uniwersalny styl kurtki Endura WindChill sprawdzi się zarówno w szeroko rozumianym MTB jak i różnych odmianach kolarstwa szosowo-terenowego.

W okresie jesienno-zimowym panujące warunki pogodowe nie zachęcają do jazdy na rowerze. Niskie temperatury czy wietrzne dni potrafią skutecznie zniechęcić źle przygotowanych na ten okres kolarzy do kontynuowania niekończącego się sezonu rowerowego. Jest jednak na to rozwiązanie, proste i skuteczne, dobre ubrania. W moim przypadku jest to kurtka firmy Endura, model WindChill II, którą przedstawię Wam jako ciekawą opcję przy wyborze kurtek na zimę.

Dopracowane detale kurtki Endura Windchill są praktyczne i miłe dla oka.

Kurtka Endura WindChill II

Gdy temperatura spada poniżej 10℃ do gry wchodzi kurtka Endura WindChill II. Miałem okazję już jeździć we wcześniejszym modelu sprzed kilku lat i założenie konstrukcyjne pozostało bez zmian. Bez zmian pozostała także główna zaleta tej kurtki i o tym poniżej.

Przednia kieszeń pomieści telefon.

Przód i tył kurtki jest ocieplony i wsparty membraną chroniącą przed wiatrem i w podstawowym stopniu przed wodą. Materiał z membraną dobrze radzi sobie z „oddychalnością”, którą możemy zwiększyć poprzez rozsunięcie zamka panelu wentylacyjnego pod pachami.

Kurtka Endura WindChill II.

W mojej ocenie kurtka Endura WindChill najlepiej oddaje swoje parametry, gdy temperatura jest w okolicy magicznej dziesiątki (10℃ i mniej).

Niezależnie jaki rodzaj kolarstwa uprawiasz: MTB, szosa, gravel, endurance, turystyka czy jazda eBike, to WindChill idealnie sprawdzi się podczas jazdy w niskich temperaturach.

Klasyczny kolarski, lecz nie za bardzo luźny krój, raczej dopasowany, idealnie wpisuje się w obecne trendy szeroko rozumianego kolarstwa. Kurtka Endura WindChill została wyposażona w kieszenie z tyłu, które zostały podzielone na trzy komory, plus czwarta mała kieszonka z zamkiem z przodu, do której zmieścimy np. telefon. Wszystko ładnie skrojone z dbałością o szczegóły i detale.

Dobierając odpowiednią do warunków zewnętrznych bieliznę techniczną oraz warstwę średnią pod kurtkę, możemy w komfortowych warunkach jeździć w szerokiej rozpiętości temperatur.

Kurtka Endura WildChill II dostępna jest w trzech kolorach: czerwona, fluo oraz klasyczna czerń.

Specyfikacja techniczna:

  • Elastyczny i ocieplony materiał chroniący przed wiatrem na całej powierzchni kurtki utrzymujący ciepło przy ciele
  • Lekko przedłużony tył
  • Krój klasyczny, gotowy do jazdy na szosie, endurance, gravel, mtb
  • Duże, rozpinane panele wentylacyjne pod pachami zapewniające regulację temperatury
  • Silikonowe wykończenie u dołu
  • 3 tylne kieszenie oraz dodatkowa kieszeń zapinana na zamek
  • 1 kieszeń zapinana z przodu
  • Wysoka stójka
  • Element odblaskowy

Kurtka WindChill II firmy Endura działa jak wiatroszczelna osłona zapobiegająca utracie ciepła i jednocześnie tworzy wewnątrz wygodny, ciepły mikroklimat. Miękkie i rozciągliwe materiały zapewniają doskonałe dopasowanie do kolarza. Kurtka ta jest dla mnie niezastąpiona w okresie, gdy temperatura spada poniżej +10℃. Ubierając pod kurtkę odpowiednie warstwy koszulek technicznych czy termicznych możemy w niej spędzić wiele godzin na rowerze. Endura Windchill blokuje wiatr i odpycha wodę, nie możemy jednak jej traktować jako warstwy wodoodpornej. Najważniejszą jej zaletą jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w zimne dni i z tego zadania wywiązuje się wzorowo. Gorąco polecam, Endura WindChill powinna znaleźć się w Twojej szafie z ubraniami rowerowymi.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
#spendmoretimeonthetrails #43ride

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube