PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Jadąc w niedaleki (od tego co względnie nazywamy cywilizacją) teren, wybór niewielkiej, a tym samym lekkiej (240g) nerki zamiast plecaka, wydaje się uzasadniony. Przecież nie zawsze trzeba brać ze sobą, na szybki przelot, pół roweru zapasowych części. Tak jak nie warto brać plecaka z samym bukłakiem…

Nerka biodrowa Thule Rail Hip Pack 4L
Nerka biodrowa Thule Rail Hip Pack 4L

Mam wrażenie, że nerka to nader funkcjonalna alternatywa dla sakw, torebek oraz niewielkich rozmiarów plecaków. No jasne, wiadomo że „co kto lubi”, ale tych, którzy nie lubią zachęcam do zweryfikowania tematu. Osobiście przyznaję, że nie lubiłem, ale polubiłem kiedy zrozumiałem w czym rzecz. Oraz kiedy nauczyłem się do tej rzeczy na nowo pakować :)

A jak z funkcjonalnością?

Nerka Thule Rail Hip Pack 4L to lekka, ładna, zgrabna, funkcjonalna, z dużą ilością kieszonek, zakładek i przegródek, zmieści wszystko czego potrzebujesz w trakcie krótkiego wyjazdu – o ile nie przesadzisz z wodą bukłaku.

Zbiornik na wodę oraz mocowanie ustnika.

1,5 litrowy bukłak z magnetycznym systemem mocowania rurki ReTract, bo tak nazywa się ów system, to bardzo fajna sprawa, odkładasz rurkę bez odrywania oczu od ścieżki – magnetyczna magia.

Niestety coś za coś. Przy tak niewielkich rozmiarach nerki, po włożeniu do środka pełnego płynów bukłaka pozostaje niewiele miejsca. Głównie na wąskie rzeczy jak portfel telefon, multitool itp. Pytanie na ile starczy Ci 1,5litra płynów? Właśnie dlatego uważam, że to dobry wybór na krótkie wyjazdy, ale zawsze można wspomóc się bidonem zostawiając w nerce więcej miejsca na przydatne duperele.

Kieszenie i kieszonki…

Bardzo ciekawym rozwiązaniem nerki Thule Rail Hip Pack 4L jest pas biodrowy wykonany w technologii nazwanej Performance Fit. Elastyczny, wytrzymały, z oddychających materiałów, dobrze stabilizuje obciążaną wodą i gadżetami nerkę. W tym przypadku stabilizacja równa się komfortowi użytkowania, a tym samym jazdy.

Nerka biodrowa Thule Rail Hip Pack 4L
Pas biodrowy i system mocowania ReTract.

Dobrym pomysłem jest również mała pętelka na tylną lampkę, umocowana na spodzie nerki. Niby nic, a jednak podnosi bezpieczeństwo w trakcie nocnych powrotów do bazy.

Podsumowanie

Dobry wygląd, wysoka jakość oraz funkcjonalność zawsze są w cenie, ale czy okolice 449zł to dobra cena? Z pewnością każda z osób czytających ten test rozważy to indywidualnie, jednak stare, polskie przysłowie mówi jasno – „co tanie to drogie”. Innymi słowy szukając komfortu nie warto szukać kompromisów, ten zakup potraktuj jako inwestycję, która zwróci się z nawiązką w postaci komfortu w trakcie wyjazdów gdziekolwiek.

Nerka biodrowa Thule Rail Hip Pack 4L
Nerka biodrowa Thule Rail Hip Pack 4L

O marce Thule

Niezależnie od tego, czy wolimy odkrywać piękno przyrody czy podróżować po świecie z rodziną i przyjaciółmi, wszystkich nas łączy pasja do aktywnego wypoczynku. Thule chce pomóc Ci spędzać więcej czasu na realizowaniu swoich pasji. Aby to osiągnąć, należy skrócić czas potrzebny na spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Od ponad 75 lat Thule tworzy rozwiązania, dzięki którym możesz łatwiej cieszyć się przygodą. Skupiamy na wytwarzaniu przemyślanych i stylowych produktów, przyjaznych dla środowiska, bezpiecznych oraz łatwych w użyciu i wysokojakościowych. Wszystko po to, aby pomóc Ci spakować rzeczy, na których najbardziej Ci zależy. Dowolna pasja, dowolne marzenia. Dokądkolwiek zmierzasz, cokolwiek zabierasz ze sobą. Z produktami Thule naprawdę możesz żyć pełnią życia.

Oficjalna strona: thule.com
Media: facebook, instagram, youtube