REKLAMA

Firma NS Bikes informuje o wykryciu wady fabrycznej w widelcach Fundamental i RNS z rocznika 2009. Powstały problem może dotyczyć rury sterowej użytej we wszystkich modelach widelców ’09. Istnieje prawdopodobieństwo, że materiał użyty do wyprodukowania rury sterowej został nieprawidłowo utwardzony, a co za tym idzie, mogła znacząco zostać obniżona jej wytrzymałość.

Wykryta wada nie dotyczy konstrukcji rury sterowej lecz materiału, z którego została wykonana, a więc nie jest możliwe jej wykrycie bez specjalistycznych badań. Każdy użytkownik wadliwego widelca powinien natychmiast zakończyć jego użytkowanie i skontaktować się ze sklepem, w którym zakupił ów sprzęt. Użytkownik otrzyma zwrot pieniędzy lub otrzyma nowy, wolny od wad, widelec w najbliższym możliwym terminie.

Erenes powiedział: „Wada w naszych widelcach wynika z błędu przy obróbce termicznej, która została wykonana przez zewnętrzną firmę (skąd inąd zaufana i poważana). Wyrywkowe badanie twardości po odbiorze produkcji nie wykazały odchyleń od założonej normy, ale to dlatego, że problem dotyczy prawdopodobnie tylko niewielkiej ilości widelców NS Fundamental oraz RNS. Niestety nie jesteśmy tylko w stanie określić których… Dzięki temu co się stało jesteśmy jeszcze bardziej wyczuleni na ten problem i opracowaliśmy już plan nowego sposobu kontroli jakości, aby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca.”

Firma NS Bikes przeprasza wszystkich użytkowników za powstałe niedogodności!!