Dokładnie tydzień temu tj. w niedzielę 19 kwietnia w mieście Duisburg odbyła się impreza T-mobile Extreme Playgrounds 2009 – Dirt Session. Była to pierwsza z cyklu trzech imprez T-mobile Playgrounds 2009 organizowanych w trzech różnych miastach:

  • Duisburg – Dirt Session (BMX Dirt, MTB Slopestyle)
  • Hamburg – Summer Session (BMX Miniramp, Wakeboarding)
  • Berlin – Street Session (BMX Street, Skatebarding)

Do rywalizacji stanęło 28 zawodników – 14 w kategorii BMX Dirt oraz MTB Slopestyle. Zawodnicy mięli po 2 przejazdy w systemie „one on one” gdzie z każdej pary awansował jeden zawodnik, którego przejazd został lepiej oceniony przez sędziów. W pierwszych dwóch rundach odpadły takie osobistości jak Adam Hauck, John Cowan czy Paul Basagoitia. Ostatecznie do finałów dostał się Lance McDermott(UK), Yannick Granieri(FR), Sam Pilgrim(UK) oraz Amir Kabbani z Niemiec, który triumfował w tym roku na T-Mobile.

Amir Kabbani już w pierwszym finałowym przejeździe, który wyglądał następująco:
Backflip-xup-onefoot na stepup’ie -> 360 z dropa -> Backflip-oldschool na pierwszej hopie -> 360-barspin na drugiej -> 360-tailwhip na trzeciej.
zapewnił sobie pierwsze miejsce tuż przed Samem Pilgrimem. Na trzecim stopniu podium stanął kolega Sama, Lance McDermott.

Wyniki MTB Slopestyle:
1. Amir Kabbani (DE) – Cannondale
2. Sam Pilgrim (UK) – Diamondback
3. Lance McDermott (UK) – Scott Bikes
4. Yannick Granieri (FR) – Giant

Wyniki BMX Dirt:
1. Rob Darden (USA) – Monster Energy
2. Corey Bohan (AUS) – RedBull
3. Ryan Guettler (AUS) – MirraCo
4. Ryan Nyquist (USA) – Haro

Relację można było oglądać na żywo w zeszłą niedzielę od godziny 14:00 na platformie Freecaster.tv – dobra wieść dla tych, którzy nie mogli oglądać tejże rywalizacji, poniżej możecie obejrzeć najlepsze ujęcia z rywalizacji MTB.

Osoby zainteresowane jak przebiegała cała rywalizacja(pierwsze dwie rundy) oraz rywalizacja w kategorii BMX odsyłamy na portal Freecaster.tv, gdzie można znaleźć przebieg całej imprezy.