Beastie Bikes wjeżdża z nowymi markami

Czas oczekiwania na rozpoczęcie sezonu wiąże się zawsze z poważnym upgradem sprzętu, a nowy rok jak zwykle przynosi nowe możliwości. Ten z pewnością będzie przełomowy. W Polsce pojawił się właśnie nowy dystrybutor – Beastie Bikes, a wraz z nim nieobecne wcześniej na naszym rynku marki: Knolly Bikes, Ibis Cycles, Hydrapak i Straitline Components. Premierowy pokaz produktów odbędzie się w dniach 26 – 28 lutego br. podczas Targów Rowerowych 2010, odbywających się w Warszawie.

Beastie Bikes to czwórka pasjonatów rowerów, których marzeniem było wprowadzenie na rynek sprzętu, który dotąd można było oglądać tylko w Internecie lub czasopismach.
– Wybór roweru to wielkie wyzwanie, tym bardziej, że polski rynek nie oferował dotąd
w ogóle niektórych cenionych na świecie marek – mówi Piotr Starzecki z Beastie Bikes.
– Zdecydowaliśmy się spełnić swoje marzenia, a także dać polskim bikerom możliwość kupna, ale przede wszystkim przetestowania upragnionego sprzętu marek Ibis i Knolly – dodaje.
Ramy rowerowe kalifornijskiej firmy Ibis Cycles, zachwyciły już niejednego fana rowerów. Wśród nich jest Brian Lopes, od 2008 roku startujący w zawodach 4X na Ibisach Tranny i Mojo. Co takiego ma Ibis czego nie mają inne firmy? Pasja i dążenie do perfekcji stanowią tajemnice sukcesu tej marki. Zastosowanie najlepszej jakości włókien węglowych, także w tych miejscach, gdzie dotąd stosowane było tylko aluminium zaowocowało znacznym odchudzeniem sprzętu – waga ramy z damperem, przy skoku 160 mm wynosi tylko 2.86Kg! Ibis to także licencjobiorca DW-Link – systemu zawieszenia, który pozostaje w pełni aktywny zarówno przy mocnym pedałowaniu, jak i ostrym hamowaniu.
Beastie Bikes zdecydowało się sprostać także oczekiwaniom pasjonatów prawdziwego hardcore-u – stąd decyzja o wprowadzeniu na rynek rowerów marki Knolly. Knolly Bikes to esencja kanadyjskiego stylu jazdy. Ramy stworzone do pokonywania stoków Whistler, dropów i nortshorów, są nie tylko wytrzymałe ale posiadają wyjątkowe zawieszenie. Opatentowany przez założyciela firmy system zawieszenia Four by 4 Linkage jest synergią pomiędzy jakością pedałowania, zachowaniem w ciężkim terenie a jakością pochłaniania nierówności. Dzięki temu sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Rowerowa pasja to nie tylko rama, ale także komponenty. – Dla osób, szukających indywidualnego charakteru sprzętu niezwykle ważne są także mniejsze elementy, takie jak pedały, klamki hamulcowe, mostki i inne akcesoria. Dzięki oferowanym produktom Straitline Components polscy bikerzy będą mieli do wyboru komponenty charakteryzujące się nie tylko najwyższą klasą technologiczną, ale także wyrafinowanym wyglądem – tłumaczy Starzecki.
Straitline nie idzie na żadne kompromisy i w swoich produktach stosuje najlepsze rozwiązania. Śruby wysokiej wytrzymałości osadzone w wyciskanych w aluminium gwintach, samosmarujące polimerowe łożyska ślizgowe Igus IGlide w pedałach i inne rozwiązania sprawiają, że komponenty tej marki są niezawodne i praktyczne. Nie bez powodu nazywane są także rowerową biżuterią – są po prostu piękne.
Nieodzownym wyposażeniem każdego rowerzysty są plecaki, potrzebne na krótkie przejażdżki, jak i długie, wyczerpujące wyprawy. Oferowane przez Beastie Bikes produkty amerykańskiej Firmy Hydrapak nie są zwykłymi plecakami, ale także systemami nawadniania. Każdy, nawet najmniejszy model wyposażony jest w bukłak, umożliwiający łatwy dostęp do zawartego w nim napoju. Hydrapak to także bidony i inne akcesoria, takie jak Gel-Bot, Softflask, czy Dualbot, które sprawiają, że jazda na rowerze jest dużo bardziej przyjemna. Co ważne, tworzywo stosowane w bidonach nie zawiera Bisfenolu A, co oznacza, że produkty Hydrapak nie powodują problemów zdrowotnych.
Produkty wszystkich czterech marek, oferowanych przez Beastie Bikes, zostaną zaprezentowane po raz pierwszy podczas Targów Rowerowych 2010, które odbędą się w dniach 26- 28 lutego w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.
Więcej informacji na stronie www.beastiebikes.pl
Dodatkowych informacji udzielają:
Piotr Starzecki – piotr.starzecki@beastiebikes.pl – Tel 604 541 649
Paweł Niemira – pawel.niemira@beastiebikes.pl

mojohd-headshotweb-shots-2010-148knolly-vtach-completelaguna