27.03.2011 to już intensywny początek wiosny i taka tez była pogoda.

To również inauguracja sezonu dla części fanów kolarstwa grawitacyjnego, jak również pierwsze zawody DH w ośrodku SKI&SUN.

Połączyliśmy śnieg, rower i adrenalinę.

To wszystko udało sie zorganizować przede wszystkim dzięki uprzejmości i dużym wsparciu producenta nowego napoju energetycznego: “Hools”.

To również efekt przychylności Nadleśnictwa, za które bardzo dziękujemy i sporej ilości prac wykonanej przez ośrodek “SKI&SUN Świeradów Zdrój”.

Juz od 9 rano zaczęło sie robić pod biurem zawodów tłoczno. Pojawiło sie sporo bardzo dobrych i bardzo szybkich zawodników, z Grzegorzem Zielińskim na czele. Rowery lśniły, naklejki SKI&SUN pojawiły się na ramach. Karnety kupione, oświadczenia podpisane. Zaczynamy.

Zawody rozgrywane były w formie przejazdu indywidualnego na odgrodzonej części trasy. Rozegraliśmy dwa przejazdy punktowane, o wygranej decydowała suma czasów.

“Szybkość bezpieczna” okazała sie w większości przypadkach bliska powyżej 110km/h na najstromszym odcinku trasy. Widok pędzącego w dół zjazdowca zachęcał kibiców do wdrapania sie do góry, a narciarzy do zatrzymania i rzucenie okiem na “nisko przelatujący” rower.

Średnia prędkość na całej długości trasy zawodników wynosiła 50km/h.

Frekwencja dopisała, pogoda również. W nocy zmroziło trasę, w dzień wyszło piękne słonce. W znacznej części trasa przebiegała w zacienionej części stoku – twardo = szybko (Bartek dzięki!). Trawersowy zjazd w stronę lasu okazał sie elementem bardzo wymagającym, na którym sporo zawodników miało problem z utrzymaniem równowagi i kończyło efektownym poślizgiem. Na szczęście wszyscy wychodzili z opresji cało.

Zawody wygrał Grzegorz Zieliński, który był najszybszy z całego grona i wygrał pierwszą nagrodę. Bardzo mocno gonił Grześka, Tomasz Dębiec, który stanął na drugim miejscu na podium, tym samym inkasując 600 zł. Płynna i szybka jazda podium do kompletu dopełnił Adam Łukaszewski. O trzecie miejsce bardzo mocno wałczył tez Jarosław Hummel, którego efektowna jazda wprawiła niektórych kibiców w spore zdumienie. Przegrał niestety z Adamem o zaledwie 0,76 sekundy – zdrowa i bardzo fajna rywalizacja.

Prócz nagród finansowych zwycięzcy otrzymali ręcznie rzeźbione “puchary”, a wszyscy uczestnicy książkę “Szerokiej Drogi” Pana Sobiesława Zasady (w której jest mowa o “szybkości bezpiecznej”) + oczywiście gadżety firmy Hools.

Podziękowania dla :

– Zawodników za super podejście i dobra zabawę.

– Firmie “Hools”- napój energetyczny, za wsparcie.

– Nadleśnictwu za zgody na organizacje i ludzkie podejście.

– Ośrodkowi SKI&SUN Świeradów Zdrój za całokształt.

– Wszystkim za prędkość i za to, że “szanujecie zabawę” J