Panie i Panowie czas rozpocząć nowy sezon zawodów downhillowych z Diverse Downhill Contest! Już niespełna cztery tygodnie pozostały do wielkiego rozpoczęcia sezonu!

Wielkiego gdyż:

– po pierwsze zawody odbędą się w Wiśle na stoku Stożek – znanej i lubianej miejscówce, górze gdzie w zeszłym roku zainicjowano budowę Bike Parku, który w tym roku sukcesywnie będzie rozbudowywany,

– po drugie to zawody rozpoczynające sezon downhillowy w europie środkowo-wschodniej,

– po trzecie zawody te otrzymały międzynarodową kategorię C2 sygnowaną przez Międzynarodową Unię Kolarską ( UCI ), co oznacza że zawodnicy walczyć będą o punkty do challengu UCI. Z ciekawostek ostatnie w Polsce zawody mające kategorię UCI odbyły się 7 lat temu !

– po czwarte na chwilę obecną udział w zawodach zapowiadają oprócz licznego grona Polaków, wielu riderów z Czech, Słowacji , Rosjanie, grupa Łotyszy, Estończycy, Austriacy, Niemcy, Węgrzy, dwóch zawodników z Finlandii a także zawodnik z Ugandy (walczy w chwili obecnej o wizę) . Swoją obecność potwierdził już także zeszłoroczny zwycięzca w Wiśle – Filip Polc.

Od dzisiaj ruszają zapisy na zawody. Aby wziąć udział w imprezie należy zarejestrować się pod tym linkiem, a następnie dokonać rejestracji na zawody. Nowy system rejestracji pozwoli nam sprawniej działać a także dokonywać online opłaty wpisowego.

Maksymalna ilość osób jaka może wziąć udział podczas zawodów w Wiśle to 450 osób. W przypadku przekroczenia tej liczby o kolejności zgłoszeń decydować będzie rejestracja online oraz uiszczenie opłaty startowej online. Zapisy trwają do czwartku 28.04.2011 do godziny 24:00.

Trasa zawodów zostanie miejscami zmodyfikowana, co pozwoli na wydłużenie jej o około 150 – 200 metrów. Pracę nad trasą już trwają. O wszystkim będziemy was informować na profilu FB – oraz na nowej stronie zawodów – downhillcup.eu, gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje. Szykujcie rowery, szykujcie formę i do zobaczenia w Wiśle !

Sponsorem tegorocznego cyklu po raz kolejny jest marka odzieżowa Diverse, oraz producent konsol do gier – X-BOX 360. Wsparcie energetyczne zapewnia Red Bull. Patroni medialni:
RMF MAXXX, Onet.pl, , Rebel TV, Extreme Sports Channel, , Bike Action, Extremium, DH-Zone.com , Freestyle.pl, Aktywni.pl, 43RIDE.