Od przynajmniej 3 sezonów na europejskiej scenie dirtowej, królują tak zwane „complete bike”, czyli całe rowery. Pomysł jest taki, że klient po wyciągnięciu roweru z kartonu , bez żadnych modyfikacji może latać na nim swoje ulubione hopy. Dla ludzi, którzy są związani z tematem od dłuższego czasu wydaje się to bardzo dziwne ;) (kupiony rower prosto ze sklepu na trailsy?).

W Europie trend na kupowanie kompletnych rowerów zamiast ramy i dobierania potem komponentów powoli wypiera metodę starszą i w Polsce nadal bardziej popularną, w naszym kraju rzadko na miejscówkach spotykamy rowery kompletne. Wychodząc naprzeciw sytuacji, już czwarty sezon oferujemy rowery o przeznaczeniu dirt, street. Poniżej kilka fotek oraz specyfikacja najprostszego modelu LEAF CYCLES Ruler Comp.

Stworzyliśmy ten rower dla ludzi, którzy nie chcą fortuny na bardzo drogi sprzęt, a chcą posiadać rower na bardzo dobrej „seryjnej” ramie Leaf Ruler, rower który posiada najwyższej jakości części Leafa jak mostek EVO. Jesteśmy przekonani, że jest to bardzo dobra propozycja, która umożliwia jeżdzenie po trailsach, skateparkach czy streecie bez jakichkolwiek zmian. Nie jest zbyt często spotykane w kompletnych rowerach tej klasy cenowej, że w standardowym rowerze mamy w 100 % ręcznie wykonaną rame (Tajwan w jednej z lepszych fabryk ram BMX, wiele z topowych marek BMX produkuje właśnie w tej fabryce) nie żaden Chiński odpowiednik, 100 % CNC mostek, łożyska maszynowe (BB, stery, piasty) czy rewelacyjne opony MAXXIS DTH.

Bazą rowerów Ruler jest nasza rama Leaf Ruler. Jest to rama z bardzo krótkim tylnym trójkątem, wspaniała do manuali czy rotacji. Rower świetnie sprawdza się na pumptrackach oraz rytmach gdzie bardzo łatwo daje się „prowadzić” w powietrzu.

Dane techniczne:

Rama: Leafcycles Ruler – 100% CroMo – wewnętrzny gusset w dolnej rurze (podwójnie cieniowana, obróbka cieplna: miski bb, haki , rura sterowa)
Widelec: Suntour SF7 Duro DJ D 80 mm
Kierownica: Leafcycles banzai bar AL 7075-T6
Mostek: Leafcycles EVO 1 – CNC machined AL 6061-T6
Gripy: Kartell Onion grip
Stery: Kartell integrated 45°/45°- sealed
Hamulec przód: Tektro Novela mech. – 160mm
Hamulec tył: Tektro Aquilla mech. – 160mm
Siodło: Leafcycles mescal seat (pivotal)
Sztyca: Kartell Piv post (pivotal)
Korby: Kartell Mofu crank 100% CroMo tubular 3-częściowe
BB: Leafcycles spanish BB 2 lożyska maszynowe
Sprocket: Kartell essential sprocket 25T AL6061-T6
Łańcuch: KMC Z401
Pedały: Odyssey twisted PVC
Piasta przód: Kartell with disc mount (3/8“ cromo axle) – łożyska maszynowe
Piasta tył: Kartell Dirt Comp11 T Driver System – łożyska maszynowe
Obręcze: Kartell KTL Dirt-Rim
Opony: Maxxis DTH 26″x2.15″

Cena – 2999pln

Dystrybucja w Polsce: SzwedShop.pl