JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Tego nikt się nie spodziewał!!

Kolej linowa z Zarabia na Chełm ruszy od soboty 30lipca tego roku!!

Tak ,tak..to nie dowcip to już jest fakt!!  Po wielu staraniach i dwóch tygodniach prac serwisowych, mimo słabej pogody, udało się doprowadzić wyciąg do takiego stanu, że dozór techniczny podpisał protokół odbioru.

Kolej jest sprawna i gotowa na przybycie każdego, kto chce poznać klimat panujący, gdy jedzie się na szczyt góry Chełm jedną z najdłuższych kolejek jednoosobowych w kraju.

Od tej chwili ruszają też prace mające na celu wybudowanie trasy rowerowej. Legalnej i takiej, na której powstanie wiele drewnianych elementów do zabawy z rowerem.

Po spotkaniach z władzami Myślenic i Nadleśnictwa ustaliliśmy, jakie kroki trzeba podjąć by ten projekt przetrwał następne dekady. Od zdania do zdania okazało się, że jednak można cos zrobić i nikt nie będzie miał nic przeciw.

Trzeba tylko spełnić kilka warunków i wszystkie strony będą zadowolone. Plany są sprecyzowane i do końca tego roku ma powstać oficjalna trasa rowerowa. Przebiegać ona będzie grzbietem góry Chełm i zakończy się w okolicach dolnej stacji kolejki jednoosobowej. Dzięki temu będzie to jedna z najdłuższych tras dostępnych w kraju. Charakter góry i ukształtowanie zbocza pozwala na zaprojektowanie doskonałej trasy do zabawy i treningu wszelkich odmian MTB.

 

Myślenice są doskonale znane na scenie rowerowej i dzięki temu, że udało się uruchomić po dwóch latach przestoju kolej powrócą do gry na nowo. Inicjatywa reaktywacji wyszła dzięki współpracy Michała Chodkowskiego z właścicielem ośrodka narciarskiego ‘Ostoja Górska’ w Koninkach. Wiele osób słyszało o projekcie Gravity Park, jaki ruszył na wiosnę tego roku. Pan Józef Pasek, jako właściciel kolejki w Koninkach jest entuzjastą sportów ekstremalnych i rozumie doskonale, czego oczekuje scena rowerowa. 

Wszelkie informacje dotyczące prac przy trasach, będziemy serwować w odpowiednich miejscach. Już dziś wiemy, że jutro będzie lepsze..bo lepiej mieć dwa wyciągi pojedyncze niż jeden podwójny.

 

 Pan Myszka z ekipą serdecznie pozdrawia i zaprasza do relaksu na szczycie.

http://www.facebook.com/KoninkiGravityPark  <—- Koninki Gravity Park

http://www.facebook.com/pages/My%C5%9Blenice-Gravity-Park/227470283962115?ref=ts&sk=wall#!/pages/My%C5%9Blenice-Gravity-Park/227470283962115  <– Myślenice Gravity Park