Rowery Turner już w Polsce

Wreszcie na polskim rynku mamy oficjalnego dystrybutora marki Turner Bicycles. Jest nim firma Pogo Bikes, która miała swój debiut na jesiennych targach rowerowych w Warszawie. W świecie rowerów sprzęt z logo Turnera uznawany jest przez wiele osób za kultowy. Firma założona przez Davida Turnera powstała z pasji do ścigania i dążenia ku perfekcji. Od wielu lat Turnery otrzymują pochlebne recenzje od użytkowników, którzy cenią ich znakomite właściwości jezdne, trwałość i znakomity serwis producenta. Wszystkie ramy Turner są produkowane w USA.

Obecnie wszystkie Turnery mają zbudowane zawieszenie w oparciu o patent DW-link. Każda rama posiada kalamitki do smarowania wszystkich punktów obrotu zawieszenia, bez potrzeby demontażu, co wpływa znacznie na żywotność i jakość pracy samego zawieszenia.

Turner w kolekcji na 2011 rok przygotował 5 modeli:
Flux – XC/marathon (105mm)
Sultan – 29er Trail
5Spot – Enduro/Trail
RFX – All-mountain
DHR – DH

Najbardziej interesujące dla fanów ostrej jazdy to: 5 Spot, RFX oraz DHR.


Turner Flux


Turner 5 Spot

5 Spot to typowy All-rounder ze skokiem 140mm, którego można zbudować naprawdę mocno i zainstalować widelec o skoku do 160mm lub dokręcić ultra lekkie komponenty otrzymując zwinny rower enduro. Znakomicie skręca i pozwala na dużo bardziej agresywną jazdę, a aktywne zawieszenie połyka wszystkie nierówności na drodze.


Turner Sultan


Turner RFX

RFX to długo wyczekiwany rower zaliczany do kategorii All-mountain o skoku 165mm. W roku 2011 został on totalnie przekonstruowany. Prosta główka sterowa o średnicy 1.5 cala pozwala na montaż sterów z regulacją kąta (Cane Creek Angleset) i dopasowanie geometrii ramy do indywidualnych potrzeb i stylu jazdy. Rama posiada mocowania napinacza w standardzie ISCG 05 i sztywną tylną ośkę 12 mm Thru oraz przyjmuje widelce o skoku do 180mm. RFX będzie dostępny w Polsce na początku lata.


Turner DHR


Turner DHR


Turner DHR

DHR

Najnowszy DHR to esencja ponad 10 lat doświadczeń w budowie wyścigowych rowerów do zjazdu. Cała konstrukcja podyktowana jest jednemu celowi – dotarciu na podium. Nisko umieszczony środek ciężkości pozwala na lepsze prowadzenie w zakrętach i kontrolę roweru w locie. DHR posiada bardzo aktywne zawieszenie DW-link, które nie usztywnia się podczas hamowania. Zostało ono tak skonstruowane, by można było stosować do niego wiele rodzajów tłumików. Standardowo montowany jest FOX DHX RC4, ale można też zainstalować Elka Stage 5, czy Rock Shox Vivid Air. Na zestawie RS Vivid Air + DHR Tyler Morland wygrał z 11-sekundową przewagą Red Bull Down 5000 w Whistler.


Turner DHR


Turner DHR


Turner DHR

Rama posiada główkę sterową 1.5 cala oraz kalamitki do smarowania łożysk bez konieczności rozbierania zawieszenia. Duża część elementów ramy jest wycinana CNC i precyzyjne zmontowana w zakładach SAPA w Portland. Ramy są anodowane, do wyboru mamy 2 kolory anody, czerń i zieleń oraz naturalne wykończenie czyli RAW.

Każda rama dostępna jest osobno lub w zestawie z trzema opcjami osprzętu (Trail, Pro, Expert) lub kit: rama,widelec, stery.

Do każdej zakupionej ramy dystrybutor dostarczana smarowniczkę ze smarem teflonowym oraz zapasowy hak przerzutki. Turner dla swoich użytkowników oferuje programy Crash Replacement i Turner 4 Turner (oddaj starego Turnera bez względu na jego stan techniczny i odbierz nowego ze zniżką).

Firma Pogo Bikes, wyłączny dystrybutor rowerów Turner na polskim rynku przygotował specjalną ofertę dla osób aktywnie startujących w zawodach. Zapytania proszę wysyłać na maila.

Strona Pogo Bikes – pogobikes.com