Trzecia edycja zawodów Beskidia Downhill 2012, która odbyła się w miniony weekend w Bike Parku Stożek w Wiśle przebiegła pod dyktanto bardzo zmiennej aury.

Na starcie stanęło 118 zawodników, w tym aż 31 osób w kategorii  Mój Pierwszy Start.  Jak widać z edycji na edycję kategoria ta staje się coraz liczniejsza, a co za tym idzie coraz więcej „świeżej krwi” wkracza w świat downhillowych ściganek.

Trasa była trudniejsza, szybsza i bardziej techniczna aniżeli podczas pierwszej edycji Beskidia Downhill 2012 w Wiśle. Warunki pogodowe zaliczyć należy do bardzo trudnych zarówno w sobotę jak i w niedzielę rano trasa była mokra, wymagała użycia opona przystosowanych do mokrego podłoża, po południami przesychała powodując dylematy w postaci wyboru opon – wiele osób jeździło na wetach, wiele na oponach dostosowanych do suchych warunków.

Sytuacja w poszczególnych kategoria kształtowała się następująco:

Mój Pierwszy Start :

Zwyciężył Piotr Reclik, który zdobył komplet punktów wygrywając wszystkie dotychczasowe edycje Beskidia Downhill 2012. Tuż za nim ze stratą zaledwie 0,26 sekundy uplasował się Szymon Antonów z Szczecina.          3 miejsce zdobył Oślizło Tomasz .

Hobby Hardtail:

Na pierwsze miejsce podium wskoczył po raz kolejny Greń Radosław z Brennej. Radek zwyciężył czasem z pierwszego przejazdu. W  drugim przejeździe na bardziej suchych warunkach miał niestety „nieplanowane przygody”, które nie pozwoliły wykręcić lepszego czasu.  Drugie miejsce z niewielką stratą 0,25 sekudny zajął Stabla Mateusz z Godowa. Trzeci na mecie był Harat Dawid.

Hobby Junior:

Zaciętą walkę stoczyła dwójka najlepszych zawodników tej kategorii, dzieliła ich różnica zaledwie  0,11 sekundy.

1. Roszkowski Piotr    Sosnowiec

2. Wojtas Łukasz [ Infernal Team ]

3. Czermak Wojciech   Kalwaria Zebrzydowska

 Hobby Full:

75 setnych sekundy – tyle wyniosła różnica pomiędzy pierwszym a trzecim na mecie zawodnikiem! Brawo za rewelacyjne czasy!

 1. Tlałka Marek
 2. Wyroślak Rafał               Łódź
 3. Mateusz Ogłoza              Łódź
Kobiety:

Dwie dzielne Panie stanęły do rywalizacji na stożkowej trasie.

 1. Domagała Anna               Sosnowiec
 2. Darska Katarzyna            Zawiercie

Masters:

Sytuacja w tej kategorii podczas Beskidia Downhill 2012 jest niezmienna od pierwszej edycji.  Po raz kolejny dobrą dyspozycję pokazał Artur Miśkiewicz.

 1. Miśkiewicz Artur             Zgierz
 2. Frontczak Jakub              [Freaky Rippers[
 3. Sikora Szymon                 Ustroń

Pro:

Po pierwszym przejeździe prowadził Rafał Kumorowski, nie zdołał jednak utrzymać przewagi w drugim przejeździe tracąc do zwycięzcy Tomasza Gagat  1,35 sek. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Szymon Molek [The Trinity Team] w drugim przejeździe wypadł z trasy plasując się ostatecznie na czwartek pozycji.

 1. Gagat Tomasz                  [Rockets Crew]
 2. Kumorowski Rafał
 3. Tarkowski Marcin           [Freaky Rippers]

 

Pełne wyniki dostępne na profilu FB:  http://www.facebook.com/bikeparkstozek  oraz  http://www.facebook.com/bikeparkpalenica?ref=ts

 

Finałowa edycja Beskidia Downhill 2012 odbędzie się w Bike Parku Palenica 04-05.08.2012!

Sponsorami głównymi Beskidia Downhill 2012 są:  Rockstar Energy Drink  oraz adidas.