Design Centrum Kielce wraz z Targami Kielce organizuje międzynarodowy konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu roweru. Zadaniem konkursu LINK jest ustanowienie współpracy i kooperacji między producentami produktu użytkowego a designerami i studentami wzornictwa w kraju i za granicą. Będzie to forma promująca wartość designu w produkcji i marketingu, a także okazja do spotkania zaproszonych producentów i projektantów.

Osoby wyłonione podczas drugiego etapu konkursu staną przed szansą prezentacji swoich projektów rowerów i bezpośredniej konfrontacji z producentami z branży. Zwycięzcy projektanci będą mogli zaprezentować swoje pomysły w strategicznym miejscu, specjalnie dla nich przygotowanej powierzchni wystawienniczej na Targach Kielce Bike-Expo. Prezentacja na najważniejszych targach branżowych umożliwi designerom nawiązanie osobistego kontaktu z producentami.

Efektem, a zarazem ideą tego spotkania, ma być współpraca i możliwość zrealizowania projektu, który ma na celu stworzenie nowego rozwiązania technicznego, ukazanie nowego spojrzenia na tematykę rowerową, znalezienie alternatywy dla sprzętu istniejącego na rynku, przedstawienie innowacyjnego rozwiązania w sposobie poruszania się na rowerze, znalezienie dla niego nowej formy, stworzenie specjalistycznego sprzętu definiującego daną kategorię rowerową.

“DCK jest instytucją wspierającą rozwój wzornictwa we wszystkich jego zakresach. Zwracamy szczególną uwagę na kreatywną i innowacyjną działalność młodych projektantów. DCK dąży do stworzenia kooperacji, w której twórczość łączy się z przedsiębiorczością. Celem programu Link jest współpraca z międzynarodową działalnością wystawienniczą Targów Kielce. Tworząc w ten sposób szerokie pole do bezpośrednich związków i kontaktów pomiędzy siłami wzornictwa a strefą produkcyjną” – powiedział Marek Cecuła, Dyrekror Artystyczny Design Centrum Kielce.

Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępny jest na stronach internetowych:

http://designcentrumkielce.com/konkurs

http://bikeexpo.targikielce.pl