Mistrzostwa Polski DH – Zawoja 2012

Pisząc poniższą relację jestem w magicznym miejscu, przede mną rozpościera się przepiękny widok na masyw Babiej Góry, którą mam na wyciągnięcie ręki, po lewej stronie widzę Mosorny Groń na którym zaledwie kilkanaście godzin temu zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski w zjeździe na rowerach. Oczarowany tym widokiem jestem pewien że za rok jedna z edycji zawodów Downhill Contest zawita ponownie do uroczej Zawoi, która nota bene jest najdłuższą polską wsią, a wyciąg na Mosorny Groń zaliczany do jednych z dłuższych wyciągów na których odbywają się zawody Downhillowe w Polsce. Mocno zmieniona w stosunku do zeszłego roku  trasa wymaga jeszcze wielu poprawek aby była trudna i wymagająca, ale jak mówi przysłowie „Nie od razu Rzym zbudowano”. Licząca 2200 metrów trasa sprawdziła wszechstronne umiejętności zawodników, były na niej techniczne, trudne odcinku jak chociażby pierwszy las, wiele band, skoków i uskoków a także szybkie otwarte zakręty na łąkach oraz odcinki na których zweryfikowana została kondycja polskich zawodników. Dziękuję wszystkim za uwagi i konstruktywne sugestie co do poprawek na trasie, które wprowadzimy przed kolejnymi zawodami.

Po zawodach śmiało można powiedzieć:  MISTRZ JEST JEDEN !!!  Sławek Łukasik [FroPro] udowodnił że jest bardzo mocnym i odpornym psychicznie zawodnikiem. W zeszłym roku zdobył tytuł mistrzowski w kategorii Junior, w tym roku z dużym zapasem czasowym zwyciężył w kategorii Elita. Sławek pomimo młodego wieku jest bezpretensjonalnie najszybszym polskim Riderem. Cieszy również fakt, iż w Elicie tuż za podium znaleźli się młodzi zawodnicy – Hubert Posmyk i Michał Gzela [RMF FM Mountain Dew]. Czyżby ich starsi koledzy powoli ustępowali miejsca ? Zobaczymy niebawem podczas finałowej edycji Pucharu Polski – Downhill Contest, która odbędzie się 9 września na górze Żar.

 

Nie małe zaskoczenie wzbudziło podium w kategorii Junior:   Wygrał Artur Hryszko [wkreceni Extreme Team], drugi Czermak Wojciech [Aquila Lotto], trzeci na mecie Nowakowski Damian [Bartbass DH Team]

W kategorii Kobiet pod nieobecność kontuzjowanej Anny Sojki wygrała z  przewagą 1.74 sekundy Sonia Skrzypnik [Leuchten]. Druga na mecie Agata Stamm [wkręceni.pl], trzecia Justyna John 3racing Downhill Group.

Kategoria Masters I  należała do zeszłorocznego Mistrza Polski w Elicie  Michała Śliwy [Top Riders], który z czasem   zająłby 3 miejsce w kategorii Elita. Drugi na mecie Grzegorz Zieliński [Fundacja SBR]. Dużym zaskoczeniem było 3 miejsce Krzysztofa Krawczyka z Wrocławia, który w tym sezonie wskoczył do kategorii Masters.

Kategorię Masters II wygrał   Grzegorz Gaj [Park Rowerowy Czarna Góra]

Wyniki kategorii Hobby:

Hobby Hardtail:

1. Greń Radosław

2. Zając Piotr  [ Freeride Spytkowice]

3. Widzisz Michał

Hobby Junior:

1. Smoter Mateusz  [Gravity Revolt]

2. Zamojski Adam [Park Rowerowy Czarna Góra]

3. Niewiadomy Dominik [Goodbike.com.pl]

Hobby Full:

1. Ogłoza Mateusz [Freaky Rippers]

2. Szczudło Michał [BartBass DH Team]

3. Tarkowski Marcin [Freaky Rippers]

Pełne wyniki dostępne na www.downhillcup.eu  oraz na profilu FB http://www.facebook.com/downhillcontest 

Sponsorami zawodów są:

661 – producent kasków, ochraniaczy i odzieży,   FUNN oraz WTB -producenci części rowerowych  www.rowersport.pl

WWW.ROWEROWY.COM  – największy w Polsce sklep internetowy oferujący bardzo szeroki asortyment dla grawitacyjnych odmian kolarstwa