Podczas Pucharu Polski oraz JoyRide w 2012 roku, można było napotkać grupę zawodników ubraną w czarne koszulki z błękitnymi rękawami z charakterystycznym motywem.Była to grupa Bartbass DH Team powstała w lipcu 2012, kiedy to ewoluowała z grupy Halos MTB. Na początku liczyła 7 osób, ale w ciągu niecałych 6 miesięcy rozrosła się aż do 12 zawodników. 1

Był to skutek połączenia sił z Brzeskiem reprezentowanym przez Goodbike oraz Tylmanową związaną z RMK tym samym zmieniając nazwę na ten sezon na BARTBASS GOODBIKE DH TEAM. Po pierwszym sezonie, który dla Team’u miał charakter „rozpoznawczy” już zimą 2012 „wodzireje’ grupy (Bartosz Szwed i Michał Martyka) rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu. Efekty tych przygotowań są już widoczne – wszyscy zawodnicy, którzy wyglądają jak 12 bliźniaków będą ujeżdżać te same rowery (SCOTT GAMBLER 20 2013), co do tej pory nie było spotykane na polskiej scenie downhill’wej.

IMG_4450

Ponadto grupie udało się pozyskać kilka poważnych firm wspierających ich finansowo i organizacyjnie tj. KONINKI (www.koninki.pl), NAXA (www.naxa.pl), GEREX II (www.gerex2.pl), UNEXO (www.bikeline.pl), OPONAFELGA (www.oponafelga.pl) TITAN POLSKA (www.titan.com.pl). Nieoficjalnie udało nam się dotrzeć do informacji, że jest to budżet ok. 50 tys. zł !!! na sezon 2013. Na początku maja ma ukazać się profesjonalna videoprezentacja grupy. Już po kilku zdjęciach z tej sesji, które udało nam się uzyskać od team’u, a które dla Was prezentujemy, wskazuje na to, że będzie to materiał rodem z produkcji „za wielkiej wody” !!!

IMG_4288

Rodzi się pytanie (które zadaliśmy Bartkowi – menadżerowi grupy) – Czy BARTBASS GOODBIKE DH TEAM w nadchodzącym sezonie uzyska wynik sportowy na poziomie swojej organizacji, która plasuje ich w czołówce sceny downhill’owej? 
– Pochlebia nam bardzo w/w opinia, ale na to pytanie teraz ciężko odpowiedzieć. Łatwiej będzie to zrobić po pierwszych zawodach w Wiśle. Jednakże wszyscy nasi zawodnicy, których większość od tego sezonu będzie startować w ELICIE bardzo poważnie potraktowała przygotowania przez zimę do sezonu. Myślę, że nawet zbyt poważnie, gdyż obecnie dwóch naszych riderów nabawiło się podczas tych przygotowywań kontuzji, które pozbawiły ich szansy startu w Wiśle. Ponadto nie nastawiamy się na wyniki w tym sezonie. Bardziej zależy nam na budowaniu pozycji, dopracowywania organizacji działania team’u, nawiązywania nowych kontaktów, zbierania doświadczenia itp. Postawiliśmy sobie wysokie cele i mamy świadomość, że dojście do nich może trwać nawet kilka lat. Jednakże wierzymy w to, że jeśli uda nam się to uzyskać, wyniki przyjdą same.
– Czy poza Pucharem Polski macie jakieś plany na zagraniczne zawody?
– Tak oczywiście – chcemy zaliczyć kilka zawodów z Pucharu Słowacji i Czech i jeśli się uda Pucharu Europy.

IMG_4541

 

Zawodnicy BARTBASS GOODBIKE DH TEAM:
ELITA – Damian Nowakowski, Krzysiek Kraj, Maciej Mączka, Łukasz Rajzer, Michał Szczudło, Michał Martyka, Artur Simon, Dominik Niewiadomy, Adam Podgórski
MASTERS – Bartosz Szwed, Piotr Libera
JUNIOR – Mateusz Rudzewicz

FANPAGE:
https://www.facebook.com/pages/Bartbass-DH-Team/208551435871620

IMG_4654