W ostatnich kilku dniach pojawiła się informacja o możliwym zamknięciu jednego z najciekawszych bike parków w Europie. Firma Alpinco, która administruje wyciągiem tłumaczy się, że to z powodu cięcia kosztów, co w zestawieniu z prężnie rozwijającym się środowiskiem rowerowym w Norwegii i Europie jest bardzo dziwnym posunięciem. Dodatkowego smaczku dodaje informacja, że UCI zaplanowała w 2014 roku rozegranie Mistrzostw Świata DH właśnie w Hafjell.

Całą sprawą zaskoczone są także władze norweskiego związku kolarskiego, ponieważ w Bike Park Hafjell zostały zainwestowane naprawdę duże pieniądze, a liczba użytkowników stale rośnie. Na chwilę obecną wiadomo w każdym razie, że Mistrzostwa Świata DH odbędą się bez przeszkód, ale nikt nie wie, czy przez pozostałą część sezonu będzie możliwość jazdy..

Na facebook’u zawiązała się już pokaźna grupa obrońców bike parku – fanpage na facebook.com – więc każdy kto chce pomóc może dołączyć do całej rzeszy rowerzystów, którzy chcą uratowania bike parku. Może firma Alpinco zrozumie, że cięcie kosztów w sezonie letnim tak naprawdę jest strzałem w stopę, zwłaszcza że są na świecie przykłady, że w lecie można zarobić znacznie więcej niż w zimie.