Już 14 listopada o godz. 22:00 w 6 kinach sieci Multikino w Polsce rozpocznie się nocny pokaz filmów – Red Bull na Dużym Ekranie. W ramach maratonu będzie można zobaczyć 4 pełne akcji produkcje, w tym polską premierę filmu, na który czekają wszyscy fani motorsportu – „On Any Sunday: The Next Chapter”! Uczestnicy wydarzenia zobaczą również film „McConkey” o ikonie sportów ekstremalnych, rowerowy „Rad Company” oraz „Cerro Torre: Szanse Śnieżnej Kuli w Piekle”.

„On Any Sunday: The Next Chapter” – polska premiera!

W 1971 roku filmowiec Bruce Brown wyprodukował dokument filmowy, który na zawsze zmienił postrzeganie zawodników oraz pasjonatów motocykli. „On Any Sunday” pokazał wyjątkowy związek człowieka z maszyną. Po 40 latach przyszedł czas na kolejną część! Syn Bruce’a, Dana Brown, przy użyciu nowoczesnej technologii stworzył współczesną wersję filmu, w którym zaprezentował pasjonatów jeżdżących praktycznie w każdym terenie. W rolach głównych wystąpią niesamowici sportowcy, rewolucyjni wynalazcy oraz gwiazdy kina. 14 listopada podczas Red Bull na Dużym Ekranie odbędzie się polska premiera tego filmu.

„McConkey”

„McConkey” to dokument o życiu ikony sportów ekstremalnych. Film opowiada o niesamowitych wyczynach narciarskich i drodze, jaką trzeba przebyć, aby spełnić swoje marzenia. Shane McConkey na zawsze pozostanie pionierem freeskiingu i ski-BASE jumpingu. Jego talent, umiejętności oraz słynne ironiczne poczucie humoru będą inspirować jeszcze wiele pokoleń. W filmie „McConkey” Red Bull Media House we współpracy z Matchstick Production oddają hołd człowiekowi, który wyznaczał nowe granice ludzkich możliwości.

„Rad Company”

Brandon Semenuk jest postacią znaną każdemu fanowi ekstremalnego kolarstwa górskiego. Młody zawodnik na dobre zapisał się na kartach historii MTB, jako twórca nowej szkoły freeride’u. „Rad Company” to projekt filmowy z udziałem Semenuka, w którym będzie można zobaczyć również m.in.: Steve Smitha, Cam Zinka, Cam McCaula, Thomasa Genona, Grahama Agassiza i wielu innych. “Rad Company” to 100% akcji, w którym triki i przejazdy z najwyższej półki zostały nagrane najlepszymi dostępnymi technologiami!

„Cerro Torre: Szanse Śnieżnej Kuli w Piekle”

Cerro Torre to niewątpliwie jedna z najbardziej kontrowersyjnych i najtrudniejszych gór świata. W 2012 dwójka wspinaczy – David Lama (zwycięzca Wspinaczkowego Pucharu Świata w wieku 15 lat) oraz Peter Ortner – dokonali wyczynu, który poruszył całym środowiskiem alpinistycznym. Zdobyli legendarny szczyt metodą klasyczną, stawiając sobie za punkt honoru ujarzmienie góry przy zastosowaniu najsurowszych zasad i wykorzystaniu jedynie liny asekuracyjnej. „To film o determinacji, wierności sobie i postawieniu na cele, w których osiągnięcie naprawdę się wierzy” – powiedział David Lama.

Maraton filmowy Red Bull Na Dużym Ekranie odbędzie się 14 listopada o 22:00 w 6 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań 51, Warszawa Złote Tarasy oraz Wrocław Arkady Wrocławskie.

Harmonogram wydarzenia:
22:00 – start emisji filmu „McConkey”
0:00 – start emisji filmu „On Any Sunday – The Next Chapter”
2:00 – start emisji filmu „Rad Company”
3:00 – start emisji filmu „Cerro Torre”

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na multikino.pl. Więcej informacji: redbull.pl/naduzymekranie.