Ledwo opadł kurz po zawodach trzeciej rundy w Fort William, a już trzeba się przygotowywać do imprezy w Leogangu. Już za kilka dni (11-12 czerwca) odbędzie się tam czwarta tegoroczna runda Pucharu Świata DH, a żeby jeszcze podkręcić emocje, przyglądamy się klasyfikacji generalnej przed półmetkiem sezonu 2016.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata DH 2016 po trzech rundach
Greg Minnaar

Po zwycięstwie Grega Minnaar’a (Santa Cruz Syndicate) w Fort William (awansował na piąte miejsce w generalce), tabela troszeczkę się spłaszczyła, ale na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Aaron Gwin (YT MOB) z 560pkt. Drugie miejsce zajmuje Troy Brosnan (Specialized Racing), a trzeci jest Danny Hart (MS Mondraker Team). Na czwarte miejsce spadł obecny Mistrz Świata DH Loic Bruni (Specialized Gravity powered by SRAM), ale jego absencja z powodu złamanego obojczyka potrwa na tyle długo, że sezon raczej spisze na straty. W generalce na 71 miejscu sklasyfikowany został także nasz jedynak w Pucharze Świata – Sławek Łukasik (NS Bikes Fro Pro).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata DH 2016 po trzech rundach
Rachel Atherton

W rywalizacji pań tylko jakiś niespodziewany kataklizm może wyrwać z rąk Rachel Atherton (Trek Factory Racing DH) kolejne triumfy. Po trzech zwycięstwach w tym roku, wyśrubowała swoją serię do dziewięciu kolejnych zwycięstw i z pewnością nie zamierza na tym poprzestać. Drugie miejsce zajmuje jej rodaczka Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Racing), a trzecim miejscu znajduje się Tracey Hannah (Polygon UR).

Najszybszym juniorem jest póki co Finnley Iles (Specialized Gravity powered by SRAM), który z dwoma wygranymi pewnie przewodzi klasyfikacji. Kto wie czy jego przewaga nie byłaby jeszcze większa, gdyby nie absencja podczas drugiej rundy w Cairns. Po piętach depcze mu natomiast Matt Walker (Madison Saracen Factory Team), który pod nieobecność Iles’a wygrał zawody w Australii. Podium zamyka Gaetan Vige (Commencal Vallnord).


Zdjęcia: Bartek Woliński /RedBullContentPool