W dniach 28 czerwca – 3 lipca, podczas najważniejszej tegorocznej imprezy cross country, na Mistrzostwach Świata XC w czeskiej miejscowości Nové Město, polska marka KROSS zaprezentuje najnowszą kolekcję rowerów na sezon 2017. KROSS jest także oficjalnym partnerem imprezy, a wśród startujących zawodników znajdzie się także ekipa Kross Racing Team z Mają Włoszczowską i Fabianem Gigerem na czele. W trakcie imprezy kibice będą mogli odebrać zestaw kibica na stoisku marki. W sobotę 2-go lipca, wszyscy fani zaproszeni są z kolei na grilla i rozdawanie autografów, start o 18:00. Poza tym na stoisku KROSSa będzie dostępna także pełna gama rowerów testowych.

KROSS zaprezentuje kolekcję rowerów 2017 podczas Mistrzostw Świata XC
Maja Włoszczowska / zdjęcie: Bartek Woliński

Po trzech rundach Pucharu Świata XC, które odbyły się w australijskim Cairns, niemieckim Albstadt oraz francuskim La Bresee, zawodnicy Kross Racing Team zajmują miejsca w czołowej piątce. W tym roku marka KROSS jest też oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata Cross Country, na których będzie można zobaczyć także zawodników fabrycznego zespołu polskiej marki

Zespół Kross Racing Team jest aktywny na wyścigowej scenie od jedenastu lat. W 2015 roku do ekipy dołączyła srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz najbardziej utytułowana polska zawodniczka MTB, Maja Włoszczowska. Maja wybiera się na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w sierpniu, a podczas Mistrzostw Świata zaprezentuje swój nowy rower, który został zbudowany specjalnie na olimpiadę – KROSS Limited Edition RIO Level B+. W tym sezonie najlepszym wynikiem Mai jest piąte miejsce podczas wyścigu w La Bresse.

W kategorii elita mężczyzn udział weźmie także Bartłomiej Wawak, który podczas Mistrzostw Świata 2014 w Maratonie zajął bardzo dobre szóste miejsce. Duże oczekiwania są także w stosunku do najnowszego nabytku zespołu, Szwajcara Fabiana Gigera. Ten utalentowany zawodnik zdążył już wygrać Mistrzostwo Europy XC w tym roku, a w Pucharze Świata dwa razy znalazł się w czołowej dziesiątce.

KROSS zaprezentuje kolekcję rowerów 2017 podczas Mistrzostw Świata XC​
Fabian Giger / zdjęcie: Tomasz Świerczyński

Nové Město będzie gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata, a głównym celem wszystkich zawodników jest uzyskanie jak najlepszego rezultatu w Czechach. Dla marki KROSS, ogromne wsparcie i doświadczenie zawodników jest nieocenionym wkładem w budowę najwyższej klasy rowerów, które dostępne są dla każdego. Dzięki decyzji o odpuszczeniu tegorocznych targów Eurobike, firma KROSS mogła przesunąć fundusze i dzięki temu po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć kolekcję szykowaną na rok 2017 już za dwa tygodnie.

W sobotę 2-go lipca o godzinie 18.00, wszyscy fani zaproszeni są na stoisko KROSSa, gdzie odbędzie się grill oraz będzie możliwość porozmawiania z zawodnikami Kross Racing Team. Maja, Bartłomiej oraz Fabian będą opowiadać o sezonie, swoim wkładzie w rozwój modelu Level B+ oraz przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jeśli planujecie odwiedzić Nové Město w dniach 2-3 lipca, koniecznie wpadnij na stoisko KROSSa i odbierz zestaw kibica – znajdzie się w nim wszystko co jest potrzebne by kibicować zawodnikom na trasie! Dodatkowo na stoisku będą dostępne rowery testowe z całej kolekcji.

Więcej informacji o marce KROSS: kross.pl
Więcej informacjie o zespole Kross Racing Team: krossracingteam.pl
Kross Racing Team Facebook: facebook.com/KrossRacingTeam
Kross Racing Team Instagram: instagram.com/kross_racing_team