PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Kochamy rowery i chcemy się dzielić z Wami tą pasją! W Kasinie zapewniamy Wam idealne warunki do nauki, treningów, jazdy i dobrej zabawy! Włożyliśmy nasze siły, serca i 14 – letnie doświadczenie w kolarstwie zgromadzone na całym świecie, żeby stworzyć to jedno miejsce – Bike Park Kasina. Bike Park Kasina zaprojektował i wykonał Arkadiusz Perin wraz ze swoją ekipą.

BIKE PARK KASINA

Bike Park Kasina składa się na chwilę obecną z 9 tras rowerowych – część z nich otwieramy już 1 lipca, pozostałe będą systematycznie otwierane jeszcze w sezonie 2017.

Najłatwiejsze trasy typu Family (Family i Family Plus) są przystosowane dla każdego rowerzysty górskiego, także dla rodzin z dziećmi. Dysponujemy również pięcioma trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności – znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy ENDURO, jak i zjazdowcy poszukujący mocnych wrażeń. Trasy zjazdowe wyposażone są w skocznie różnej wielkości, odcinki takie jak ROCK GARDEN, elementy skomplikowane technicznie z dużą ilością korzeni, uskoków.

Kolejna trasa to B-line wyposażony w wiele skoczni i band, nadający się dla kolarzy na różnych stopniach zaawansowania. B-line jest trasą stworzoną i wyprofilowaną przy użyciu koparki, o charakterystyce typu FLOW, ze skoczniami typu stolik – każdy rowerzysta górski począwszy od tych wstępnie średnio-zaawansowanych, może na tej trasie jeździć lub skakać.

Najbardziej wymagająca trasa, pod wdzięczną nazwą ARNOLD, jest wyposażona w liczne skocznie z przymusowymi lotami, rozwija się tutaj znaczną prędkość – tylko dla zaawansowanych.

W Bike Park Kasina znajdziecie również dwie dzikie, całkiem naturalne trasy o profilu ENDURO.

Z ważnych informacji: dysponujemy wyciągiem, który wywiezie Was na szczyt Śnieżnicy w niecałe 5 minut!

Jak widać, nasz park może stać się miejscem rozrywki, treningu i odpoczynku dla wszystkich miłośników dwóch kółek wraz z rodzinami. Zapraszamy amatorów i zawodników, najmłodszych i tych trochę starszych. W Kasinie poszalejecie na rowerze i odpoczniecie od zgiełku miasta!

Otwarcie Bike Parku w Kasinie Wielkiej!

WYPOŻYCZALNIA, SKLEP, SERWIS

W Bike Park Kasina, zaraz przy dolnej stacji wyciągu, możecie wypożyczyć rowery górskie marki Intense, o różnej specyfikacji sprzętowej, a także inny sprzęt konieczny do jazdy, m. in. kamery Go Pro, ochraniacze, kaski, gogle, a nawet kompletny strój.

Bike Park wyposażony jest również w sklep rowerowy Arek Bike Center, w którym znajdziecie wszystko, co może uszczęśliwić kolarza. Współpracujemy szeroko z markami takimi jak Uvex, Fox, Evoc, Intense, Nutrend, HCC, Candy Ray, Maxxis oraz wieloma innymi. Przy Bike Parku działa również serwis rowerowy.

SZKOŁA, OBOZY I LEKCJE

W Bike Parku Kasina działa szkoła rowerowa ABC Arek Bike Center, znana w całej Polsce – istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych, grupowych, weekendowych oraz w obozach rowerowych. Nasza szkoła dysponuje dużym doświadczeniem w szkoleniu zarówno amatorów, jak i sportowców najwyższej światowej klasy. Trenowali i trenują z nami ludzie zajmujący się jazdą na rowerze tylko dla rozrywki, ale także uczestnicy i medaliści Igrzysk Olimpijskich. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych i profesjonalnych instruktorów kolarstwa, m.in. Arkadiusz Perin, Jacek Gardoń, Maciej Hojnor, Tomasz Jezierski.

KASINA SKI & BIKE

Bike Park Kasina powstał na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej. Jest to miejsce znane i popularne w zimie, szczególnie wśród mieszkańców Małopolski. W sezonie 2016/2017 stacja narciarska została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesną kolej Dopplemayr. Stacja posiada sześcioosobowe krzesła, wyposażone w osłony przeciwwiatrowe, z których od wiosny do jesieni mogą korzystać fani rowerów i paralotni.

Osoby korzystające z Bike Park Kasina mają również do dyspozycji na miejscu regionalną Karczmę, serwującą smaczne posiłki. Klienci, którzy przyjadą z dziećmi będą mogli skorzystać z placu zabaw, a spragnionym słońca ośrodek oferuje wypoczynek na leżakach. Zapraszamy również tych, którzy preferują górskie wędrówki. Widok ze Śnieżnicy jest niezwykły i zachęca do powrotów w to niezwykłe miejsce.

Przesłaniem wszystkich stacji z Pingwinkiem jest zapewnienie takiej ilości rozrywki, aby każdy mógł spędzić ciekawie i aktywnie czas w górach. Po prostu – tutaj nuda się nie uda. Zapraszamy!

ŚWIĘTUJ Z NAMI 200 LAT OD POWSTANIA ROWERU!

Kasina Wielka to miejsce do tej pory znane z przyjaznego, zwłaszcza dla Małopolan, stoku narciarskiego. Obecnie staramy się rozwinąć ośrodek w całoroczny obiekt rekreacyjny. Bike Park Kasina jest kolejną realizacją tego planu. Pod względem rozmiaru – park rowerowy- jest prawdopodobnie największy w Polsce.

“W 1817 roku wynalazca o imponująco rozbudowanych personaliach wsiadł na skonstruowane przez siebie urządzenie i w ciągu godziny pokonał 12 kilometrów.” 200 lat temu Karl Drais zbudował pierwowzór roweru tzw. maszynę biegową. Pojazd wprawiano w ruch poprzez odpychanie się nogami od ziemi. Osiągana prędkość ok. 13-15 km/h.

W tym roku przypada 200 lat powstania roweru i chcemy poprzez swoje działania pokazać wyjątkowość tej rocznicy na terenie naszego województwa. Działania związane z ekologią wypromowały rower jako bezpieczny dla środowiska sposób transportu. Kolarstwo jest jedną z ulubionych form spędzania aktywnie czasu wolnego przez całe rodziny. I nie należy zapominać, że w wielu miejscach świata jest to podstawowy, codzienny środek transportu.

Rok ten jest też wyjątkowy pod tym względem w naszych ośrodkach: Słotwiny Arena i Kasina i w związku z tym podejmujemy akcje związane z rowerami. Za nami zawody rowerowe dla dzieci o Puchar Słotwin Areny. Kolejne działania po otwarciu Bike Park Kasina to przedszkole rowerowe, szkoła rowerowa i budowa pump tracka.

Otwarcie Bike Parku w Kasinie Wielkiej!

PROGRAM OTWARCIA BIKE PARK KASINA

Otwarcie Bike Park Kasina zostało zaplanowane na 1 lipca 2017 roku o godz. 11.00. Podczas otwarcia zaplanowane zostały:

 • zawody rowerowe dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych
 • przedszkole rowerowe
 • szkoła rowerowa
 • testy sprzętu
 • pokazy specjalne

Chcielibyśmy, aby rozpoczęcie działalności Bike Park Kasina było wielkim świętem dla wielbicieli roweru, również przy okazji tak znaczącej rocznicy, jak 200 lat od wynalezienia pojazdu, będącego jego pierwowzorem.

 • Sobota Start: 11.00 – 18.00
  • uroczyste otwarcie Bike Park Kasina
  • trening przed zawodami dziecięcymi ze szkoleniowcem
  • przedszkole rowerowe dla dzieci
  • strefa relaksu przy Karczmie
  • Kubusiowy plac zabaw
  • testy kamer Go Pro
  • testy ochraniaczy
  • konkursy – do wygrania karnety całoroczne
  • grill/ognisko
  • miasteczko wystawców
 • Niedziela Start: 11.00 – 18.00
  • trening przed zawodami dziecięcymi ze szkoleniowcem
  • zawody rowerowe dla dzieci
  • przedszkole rowerowe dla dzieci
  • strefa relaksu przy Karczmie
  • Kubusiowy plac zabaw
  • testy kamer Go Pro
  • testy ochraniaczy
  • konkursy – do wygrania karnety całoroczne
  • grill/ognisko
  • miasteczko wystawców

Zapraszamy.

U nas nuda się nie uda!