Wygraj wyjazd marzenie dla każdego rowerzysty i pojedź na wybrany przez siebie europejski przystanek Crankworxa! Tego lata możesz znaleźć się na festiwalu w Portes du Soleil w Les Gets lub w austriackim Innsbrucku, gdzie Crankworx zawita po raz pierwszy. Wszystko to jest możliwe dzięki Fantasy League Crankworxa.

Wygraj wycieczkę na europejski Crankworx

Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx:

To będzie magiczne lato dla kolarstwa górskiego. W tym roku będzie nowy przystanek w Innsbrucku, gdzie powstał nowy bike park w samym sercu Alp, a także wracamy do historycznego centrum kolarstwa grawitacyjnego w Les Gets.

By wygrać wyjazd na jedną z tych imprez wystarczy wybrać ekipę swoich ulubionych rowerzystów, a następnie oglądać Crankworx Rotorua i dopingować ich by zdobyli jak najwięcej punktów.

Rejestracja już wystartowała, a możliwość zgłaszania zespołów kończy się drugiego kwietnia. Swoją ekipę możesz stworzyć na fantasy.crankworx.com.

Wygraj wycieczkę na europejski Crankworx

Każdy uczestnik konkursu będzie otrzymywał specjalny newsletter, dzięki któremu będzie na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami oraz informacjami na temat zawodników. Nieważne czy jesteś wielkim fanem, zapalonym rowerzystą czy interesujesz się tym od święta, ale i tak masz szansę wygrać.

Amanda Chingman, ubiegłoroczna zwyciężczyni:

Wydaje mi się, że wszystkie typowane konkursy mają element szczęścia, więc nawet będąc trochę odłączonym od sportu, można wybrać ekipę, dzięki której coś wygrasz. Nie musisz być Rachel Atherton by wygrać zawody, tu każdy może być zwycięzcą i to jest w tym najfajniejsze.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dostępny dla osób z całego świata. Główną nagrodą jest 5-dniowy wyjazd na Crankworx Les Gets lub Crankworx Innsbruck, a szczęśliwy zwycięzca otrzyma bilety VIP na wszystkie imprezy, zakwaterowanie oraz równowartość 500$ CAN by zmontować ekipę zawodników, którzy wystartują w Crankworx Rotorua.

Wygraj wycieczkę na europejski Crankworx

Każdy zawodnik w konkursie posiada swoją wartość w ramach poszczególnych imprez i odpowiada to osiągnięciom w poprzednich latach. Dla przykładu, wybierając Troya Brosnana, jako Twojego ulubionego zawodnika DH, będziesz musiał wydać sporo gotówki, ale za to otrzymasz dużą szansę na zdobycie punktów, ponieważ Troy jest jednym z faworytów. Z drugiej strony możesz wybrać wschodzącą gwiazdę, np. Dakotę Norton, będzie taniej, a i tak jest szansa na zgarnięcie kilku podiów.

Co roku w konkursie pojawiają się nowe opcje, a w tym roku dodane zostały:

  • zawodnicy mogą tworzyć swoje własne ligi z przyjaciółmi i rywalizować między sobą
  • nowi uczestnicy mogą rejestrować się i grać do samego końca trwania festiwalu
  • mocniejsze ustawienia bezpieczeństwa sprawią, że osoby biorące udział po raz kolejny, będą mieli łatwiej z przypomnieniem sobie danych do logowania

Zapraszamy również do śledzenia wszystkich imprez na żywo, sprawdzania aktualności oraz rankingów po każdych zawodach.

Wygraj wycieczkę na europejski Crankworx

Jeśli przegapiłeś zawody, to się nie martw. Zawsze możesz zobaczyć pełną retransmisję na stronie CWX TV, crankworx.com czy YouTube. Wielki finał festiwalu w Nowej Zelandii, to zawody Crankworx Rotorua Slopestyle in Memory of McGazza, które będą transmitowane na żywo na stronie Crankworx.com oraz Red Bull TV.

Zawody wchodzące w skład Crankworx Rotorua Fantasy Contest:

Crankworx Rotorua Broadcast transmisje:

  • Mons Royale Dual Speed and Style – 30 marzec, 6.00-8.00 CEST
  • Rotorua Pump Track Challenge presented by RockShox – 31 marzec, 8.00-10.00 CEST
  • Crankworx Rotorua Downhill presented by iXS – 1 kwiecień, 5.00-7.00 CEST
  • Crankworx Rotorua Slopestyle in Memory of McGazza – 2 kwiecień, 01.30-4.30 CEST


Oficjalna strona: crankworx.com