Pomysł na plecak był prosty: zaprojektować go w taki sposób, aby był jak najlżejszy, a jednocześnie chronił kręgosłup rowerzysty. Za ochronę w plecaku FOX Camber Race D3O odpowiada panel wykonany z plastycznego tworzywa D3O. Jest to materiał, którego inteligentne cząsteczki są plastyczne, a podczas uderzenia zbijają się ze sobą absorbując energię uderzenia.

Panel D3O zapewnia swobodę ruchów (dzięki swojej plastyczności) i wyjątkową ochronę.

 

Plecak Camber Race D3O posiada 2 litrowy bukłak (w zestawie). Pomyślano o opcji podpięcia kasku, dzięki temu sprawdzi się na każdym szlaku od AM do DH.

Charakterystyka:

  • bukłak na wodę
  • tylny panel z pianki EVA z licznymi kanałami wentylacyjnymi
  • regulowany pas biodrowy
  • ochraniacz kręgosłupa D3O
  • kieszeń z organizerem na narzędzia wewnątrz
  • opcja podpięcia kasku (chowana siatka)
  • kieszeń w pasie biodrowym oraz zewnętrzne

„Plecak FOX Camber Race D3O towarzyszył mi przez cały rok. Rower, narty, po wyjęciu ochraniacza D30 jako „zwykły” transporter najpotrzebniejszych w danym dniu rzeczy. Plecak spokojnie swą objętością zadowoli każdego kto szuka zgrabnego turystycznego plecaka (wypad 1-dniowy). Plecak podzielony jest na 2 przegrody. Pierwsza jest mniejsza i przeznaczyłem ją na techniczną część (pompka, dętka, łatki, trytytki, klucze i wejdzie coś małego jeszcze). Druga większa, gdzie montujemy bukłak renomowanej firmy Hydrapak, a pozostałą przestrzeń możemy wypełnić np. ubraniami, jedzeniem, forsą ;) Po bokach mamy 2 zewnętrzne kieszenie, w których możemy przy spokojniejszej jeździe transportować napoje (butelka 0,5l lub bidon pasują objętościowo idealnie). W dolnej części plecaka ukryta jest siateczka, za pomocą której możemy przetransportować kask lub ochraniacze. Z wad, to zabrakło mi na wyposażeniu plecaka pokrowca przeciw deszczowego, przydałby się.

System nośny plecaka wygląda jak klasyczny żółwik z pasem biodrowym i ramiączkami. Zastosowany ochraniacz D30 jest wypełnieniem wewnętrznym części nośnej, wkładanym do wewnętrznej kieszeni. Powierzchnia mająca kontakt z plecami jest wykonana z klasycznych materiałów i jest bardzo wygodna (panel D30 widoczny jest przez duży otwór z siateczką na zdjęciu). W pasie biodrowym mam dodatkową kieszonkę (na drobne, szminkę, lusterko czy grzebień). Pas piersiowy z kolei wyposażony jest w gwizdek oraz magnes utrzymujący ustnik/rurkę bukłaka.

Plecak z wewnętrznym ochraniaczem to super propozycja dla osób, które jeżdżą agresywniej i oczekują dodatkowej wzmocnionej ochrony pleców. Pamiętajmy, że w plecaku układamy przedmioty w sposób przemyślany. Z czystym sumieniem mogę polecić plecak FOX Camper Race D30, ochraniacz z plecakiem, 2w1.” – Zbig

Tekst/test/zdjęcia plecaka –  Zbig,